Poradnik:Jak zostać ninja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Witaj! Jesteś znudzony swoją nudną codzienną egzystencją? Rozpocznij dzisiaj emocjonujące życie Ninja! Wbrew pozorom to nic trudnego jeśli zastosujesz się do tego poradnika. Opiszemy: strój ninja, podstawowe techniki i jak żyć na co dzień (czytaj poza misjami).

Jedziemy z tym koksem, czyli w co należy zaopatrzyć się na początek[edytuj • edytuj kod]

Widzisz? Wcale nie takie trudne!

Najpierw wyposażmy się w broń. Broń ninja musi być wysokiej jakości:

 • Miecz (fachowcy nazywają go Ninja-to ale tym się nie przejmuj) – podstawowa broń ninja. Na dobry miecz musimy wydać najmniej 3000 zł, ale zwykły miecz z allegro powinien zaspokoić potrzeby początkującego. Powinien być krótszy od standardowej katany (ale dłuższy od wakizashi) ponieważ:
 1. Ninja przeważnie walczą w pomieszczeniach.
 2. Podczas odwrotu taktycznego pełnowymiarowa katana zwyczajnie przeszkadza.
 3. Ninja są zajebiści, a zajebiści się nie afiszują.
 4. Nie chciałbyś żeby wbiła ci się poniżej krzyża.
 • Shurikeny – tania i bardzo praktyczna broń miotana, służą do zranienia przeciwnika lub ułatwienia sobie ucieczki. Cena na allegro za sztukę wynosi ok. 7zł. Shurikeny powinny mieć odpowiednie cechy.
 1. Wytrzymałość – nie chciałbyś rzucać kartonowymi gwiazdkami, tak więc muszą być z metalu.
 2. Siła rażenia – powinny być naostrzone, ewentualnie o kamień.
 3. Mobilność – to ma każda gwiazdka, gdyż można nią uciąć sznurek, otworzyć piwo.
 • Kunai – mają wiele zastosowań, mogą być użyte do podrzynania gardeł, rzucania w przeciwnika, lub jako zwykły nóż. Kunai są sprzedawane w zestawach po trzy sztuki po 35zł.
 • Nunchaku – Jest to jeden z podstawowych wyposażeń każdego ninja. Nie jest to drogie, można je samemu zrobić: najpierw kupić łuk, a potem go przełamać go na pół i już będzie nunchaku.

Teraz zajmijmy się ubiorem ninja.

 • Bluzka – musi być w kolorach kamuflujących, nie musi być czarna (kto powiedział ci że ninja są wyłącznie w czerni?), bardzo wytrzymała i odporna na ubrudzenie (ninja by być zajebistym musi dobrze wyglądać).
 • Spodnie – patrz wyżej.
 • Buty – powinny być dobre do biegania, nie mogą się ślizgać (widziałeś kiedykolwiek żeby ninja się poślizgnął?), i muszą być lekkie. Nie, to nie prawda że ninja biegają w drewnianych chodakach tak jak to jest pokazane w filmach. A ty dał byś radę w tym biegać?
 • Maska ninja – to musisz zrobić sam. Nie noś na sobie kominiarki, to jest totalnie lamerstwo. Jak wykonać maskę? Patrz na film.

Jak ma się zachowywać ninja.[edytuj • edytuj kod]

Zachowanie ninja – ma się zachowywać jak niewidzialny człowiek i bardzo cicho chodzić ponieważ ninja jest człowiekiem cichej cywilizacji a jednocześnie ma być zajebisty. Ninja nie może szpanować, a jeśli jest ubrany jako osoba prywatna, to ciągle musi zachować czujność i zachowywać się jak cywil.

 1. Ninja jest zajebisty a zajebiści się nie afiszują.
 2. Na co dzień nosi tylko oryginalne ubrania! Nie ma mowy o kupowaniu ubrań na bazarku.
 3. Stosuj maskę charakteru czyli inaczej zachowuj się publicznie a inaczej w gronie najlepszych fąfli przyjaciół i jeszcze inaczej w samotności. Wtedy możesz być naprawdę sobą.
 4. NIGDY nie zdradzaj swoich tajemnic i nie plotkuj. Teraz wiesz dlaczego ninja to głównie mężczyźni!
 5. ZAWSZE musisz dobrze wyglądać.Teraz wiesz dlaczego ninja to głównie kobiety!
 6. Ninja ma się zachowywać jak głodny kot, „bezszelestnie”.
 7. Nigdy nie pij alkoholu, zachowaj trzeźwy umysł.
 8. W nocy nie śpij, czuwaj.

Kilka podstawowych technik ninja[edytuj • edytuj kod]

 • Sztuka cichego kota – najlepiej jest ćwiczyć ją w kościele gdzie jest najciszej i staramy się poruszać się jak najciszej. Najlepiej z przymocowanymi dzwonkami do butów. Powinieneś się uczyć poruszać się coraz szybciej. Ta technika stanowi absolutne minimum umiejętności ninja.
 • Sztuka nartnika – przyczep do butów dwa (najlepiej plastikowe) lekkie nieco wypukłe koła, i postaraj się chodzić po wodzie. koniecznie powolutku i w warunkach bezwietrznych. W miarę nabierania wprawy próbuj w coraz trudniejszych warunkach.
 • Sztuka ukrywania się w wodzie – potrzebna nam będzie dmuchawka z bambusa i mocne płuca. Wchodzimy do bajorka i zanurzamy się cali oddychając przez dmuchawkę. Gdy ofiara będzie blisko, wynurzamy się i atakujemy wydmuchując zatrutą strzałkę.
 • Sztuka na martwego – sztuka ta jest najczęściej stosowana przez nieboszczyków, musisz po prostu paść trupem, to najlepszy bezszelestny sposób ninja. Gdy przeciwnik podejdzie zaciekawiony, atakuj!

Bycie prawdziwym ninja, a Naruto[edytuj • edytuj kod]

Ninja przedstawieni w Naruto to potwarz dla wojowników cienia. Weźmy na warsztat tytułowego bohatera.

Cecha Prawdziwi Ninja Naruto
Ubiór Zwykle czerń, lub utrudniający dostrzeżenie kamuflaż Pomarańczowy kombinezon narciarski.
Techniki Ciche i skuteczne, nie ściągają uwagi. Eliminują tylko wybrany cel. Bluźnierczo jaskrawe, kule światła i zniszczenia na dużą skalę.
Broń Zawsze dopasowana do zadania, łatwa do ukrycia. Zwykle ukryta pod ubraniem, lub w przedmiotach. (np. miecz w parasolce) Shurikeny wielkości śmigła od samolotu, miecze większe od siebie, a kunai są na wierzchu.
Zajęcia Sabotaż, cicha eliminacja, szpiegowanie. Zbieranie puszek po piwie z rzeki, wyprowadzanie psów, plewienie ogródków. W przypadku nowicjuszy.

Na razie to tyle.[edytuj • edytuj kod]

Przedstawione zalecenia i techniki stanowią minimum aby zostać akolitą ninja. Za wszelkie wypadki i przypadki wynikające z niewłaściwego stosowania się powyższych zasad nie bierzemy odpowiedzialności.

Sajonara

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]