Prace społeczne

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Polacy z uśmiechem na ustach wykonujący prace społeczne na Syberii w nagrodę za dowcipy o carze, Rosja, 1913 rok

Prace społeczne – działania wykonywane na rzecz wszystkich obywateli Rzeczypospolitej lub innego państwa dla Polaków. Narzucone literą prawa w przypadkach takich jak prośba o widelec do ryb w poprawczakach, pomyłka księgowego i zaksięgowanie tryliona, a nie 10 000 zł rocznego przychodu lub jazda na golasa zużytym rowerem, który to pojazd może stanowić niebezpieczeństwo na drodze.

Cel prac społecznych[edytuj • edytuj kod]

Celem prac społecznych jest przede wszystkim piękny, wzniosły i światły umysł po czasie zakończenie mordęgi, jak również przywyknięcie młodszych obywateli do wykonywania całkowicie frajerskiej roboty za darmo przez kilkanaście godzin.

Niestety, nie zawsze to pomaga i sprawcy nadal są uparci, wtedy jako recydywiści nadal kopią rowy lub strzygą krzaki – tym razem już sezonowo. Należy przyznać, że kraje wykazują się dużą różnorodnością pod względem tak przewinień podpadających prace społeczne, jak i zadaniami bojowymi do wykonania. Od wskrzeszania z niebytu infrastruktury aż po śmierć w czasie zadania, gdyż w chińskiej inwersji to nie ty kończysz zadanie społeczne, ale to ono wykańcza ciebie

Najsłynniejszym społecznikiem w dziejach był Wincenty Pstrowski. Jednak wspaniale zapowiadającą się karierę przerwał jakiś niedouczony dentysta, najpewniej sędzia w czasie II Rzeczpospolitej, którego po wojnie władza na stanowisku Temidy zamieniła z jego przedwojennymi podsądnymi. Pstrowski między jedną a drugą sesją leczenia (a raczej wyrywania czego się dało z jamy ustnej) wstąpił do grobu i swego czynu społecznego nigdy nie zakończył.