Puszka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Puszka – cylindryczny pojemnik w kształcie cylindra. Można go otworzyć lub nie, służy do przechowywania różnych śmiesznych lub pożywnych rzeczy. Zrobiona jest z metalu, aluminium, żelaza, boksytów, betonu lub plastiku. Są puszki duże i małe, występują też tak zwane „puszki w puszce”.

Portret amerykańskiej puszki zupy oprawiony w ramkę

Znaczenie społeczno-gospodarcze[edytuj • edytuj kod]

Puszka jest podstawowym źródłem utrzymania większości żuli i zbieraczy złomu. Dzięki niej nakręcany jest cały rynek skupów złomu a co za tym idzie również hut stali i fabryk żelaznych prętów. a bez żelaznych prętów rząd polski nie wybuduje ani jednego stadionu. Rozpoczęto więc ogólnopolską akcję zwiększenia zużycia puszek aby poprawić koniunkturę w kraju.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Pierwszą puszkę wynalazł biedny, niemiecki filozof jeszcze przed wybuchem pierwszej wojny. Ponieważ rządy Bismarcka nie były wesołe dla filozofów musiał on sobie jakoś radzić. Po przywłaszczeniu sobie trzech jabłek z drzewa swojego ówczesnego sąsiada zmuszony był je jakoś ukryć. Wrzucił je więc do stalowego garnka, nakrył pokrywką i zaspawał. Tak schowane uniknęły wzroku funkcjonariuszy gestapo. Kiedy po miesiącu udało mu się wreszcie ją otworzyć za pomocą obcinacza do paznokci, zauważył że owoce zachowały smak i aromat. Nazwał swój wynalazek „Puschken” na cześć Puszkina (rosyjskiego piosenkarza i poety), gdyż jego piosenka leciała w radiu, w momencie konsumowania jabłek.

Co można trzymać w puszce[edytuj • edytuj kod]

Jak otworzyć puszkę?[edytuj • edytuj kod]

  1. Zacznij krzyczeć na puszkę.
  2. Dręcz ją.
  3. Wyzywaj od kupy rdzy.
  4. Rzuć nią w ścianę.
  5. Krzyknij: POLICJA! OTWIERAĆ!
  6. Zadzwoń po kumpli, spróbujecie w piątkę.
  7. Jeśli dalej będzie zamknięta, kup mrożonkę.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: