FotoŁowca 2022
Zalegają ci w galerii telefonu zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

Robert Friedrich

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Robert Litza Friedrich)

a GU GU!!!

Litza śpiewa jeden ze swoich największych hitów – jak zwykle z ukrytym przesłaniem

Robert „Litza” Friedrich (ur. 15 kwietnia 1968 roku w Babimoście) – muzyk, mąż stanów i ojciec większości dzieci z Arki Noego.

Jeden z normalniej wyglądających gitarzystów. Bardzo spontaniczny człowiek, sobowtór Jezusa. Uwielbia grać na gitarze i pluć w mikrofon. Wygląd Litzy to generalnie broda stanowiąca 1/3 długości twarzy Litzy, lice Litzy, oraz dredy Litzy stanowiące 2/4 długości ciała. Dredy Litzy są zjawiskiem okresowym. Statystycznym dodatkiem do Litzy jest gitara, papieros lub dziecko. Gdy grał w Acid Drinkers, pił tylko znakomite tanie wina, teraz woli wino mszalne. Koleguje się z innymi muzykami, a czasami nawet potrafi powiedzieć ciekawy kawał (ale to się zdarza rzadko).

Zasila również skład chemiczny 2 Tm 2,3. Nosi skarpety Doktora Kmiety, podkrada pączki Budzyńskiemu i bije Drężmaka.

Misja Litzy[edytuj • edytuj kod]

Litza jest człowiekiem o wielu licach (czyli twarzach) – z jednej strony na co dzień jest troskliwym ojcem dużej liczby dzieci i gorliwym katolikiem, a z drugiej strony uczestniczy w teledyskach, w których śpiewa się o dręczeniu niewinnych wilków[1], odgryzaniu łap samemu sobie[2], urządzaniu nielegalnych walk między zwierzętami[3] oraz o rozdwojeniu jaźni i chorobach psychicznych[4], gdzie robi straszne miny; bez ustanku krzyczy i agresywnie macha głową, ujawniając swoją drugą, gwałtowną i zwierzęcą naturę z czasów bycia żulowatym wyrzutkiem społecznym o nieakceptowanych ogólnie standardach moralnych.

Oprócz tego, ten podobno pacyfistyczny człowiek prowadzi zespół nie bez powodu nazwany Arka Noego, co jest jawnym odwołaniem się do biblijnego potopu i prośbą do Boga o zesłanie takiej katastrofy powtórnie oraz oczyszczenia świata ze zła, o czym zresztą, za pomocą ukrytego przesłania daje znać w znanej piosence deathmetalowej Jezus Ratownik. Arka Noego straciła na popularności po aferze, która ujawniła, że zwyrodniałe małolaty w zespole na co dzień chodziły w typowo punkowych ubraniach, a tylko na koncert ubierały zwykłe spodnie, krótkie rękawki i zmywały biało-czarny deathmetalowy makijaż.

Zespoły, w których grał lub gra Litza[edytuj • edytuj kod]

 • Acid Drinkers (1986–1998) – tu grał ciężki metal brzdąkając na gitarze.
 • (Guma) Turbo (1989–1990) – tu podobno też, ale kto by w to wierzył. Gitara rytmiczna.
 • Creation of Death (1991–1992) – metal, tym razem śmieciowy i martwy.
 • Flapjack (1993–2004) – śmieciowy metal, hardcore, rock i rapcore. Gitara i wokal.
 • 2Tm2,3 (od 1996) – muzyka rockowa dla chrześcijan. A to ciekawe. Gitara i śpiew, choć wychodzi bardziej wycie.
 • Arka Noego (od 1999) – wszystkie dzieci Litzy śpiewają piosenki religijne. Takie Radio Maryja dla ubogich.
 • Kazik na Żywo (1994–2000, 2009–2015) – wykonują rapcore i rocka. Litza grał tam… No nie grał. Śpiewał chórki.
 • Luxtorpeda (od 2010) – gitara prowadząca, wokal wspierający. Życiowe piosenki o miłości, życiu i tym jak Hans stracił dziecko. Tu też wyje niczym Wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

 1. Drastyczne treści
 2. Sadomasochizm
 3. Nawoływanie do czynów karalnych
 4. Podprogowa sugestia depresyjna