Robert Więckiewicz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Robert Więckiewicz (ur. 30 czerwca 1967 r. w Nowej Rudzie) – najwybitniejszy polski aktor od czasów Heleny Modrzejewskiej, wszechstronny i wszechobecny, gotowy zagrać każdą rolę, włączając w to drzewo liściaste oraz klocki hamulcowe.

Początki kariery[edytuj • edytuj kod]

Robert Więckiewicz karierę aktorską zaczynał od największych polskich hiperprodukcji filmowych, takich jak M jak miłość i Samo Życie. Potem przerzucił się na role matek, żon i kochanek bandziorów i kochanków. Zagrał cumę w filmie o morzu oraz blachę w Polskiej Kronice Filmowe o wytopie stali w Hucie im. B. Bieruta w Częstochowie. Umie też grać w ciemności.

Kolejne role[edytuj • edytuj kod]

Dokonania filmowe spowodowały, że Robertowi zaczęto powierzać coraz poważniejsze role. Po niebywałym wyczynie, jakim było wytrzymanie całego filmu w siedzeniu samochodowym uznano, że nadaje się on do odegrania największych przywódców tego świata. Na pierwszy ogień poszedł Lech Wałęsa, a w kolejce czekają: Vaclav Havel, Kim Dzong Il oraz Mahatma Gandhi. Niestety, rolę Margaret Thatcher podpieprzyła mu Meryl Streep.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Robert Więckiewicz jest Honorowym Obywatelem Nowej Rudy, bo się tam urodził. Autor tego artykułu nie jest Honorowym Obywatelem Miasta w Którym Się Urodził, mimo że się w nim urodził.