Roger Taylor

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Taylora wziął rocznik, ale radości wyraża tyle samo

Roger Taylor (ur. 26 lipca 1949) – brytyjski muzyk i pałeczkarz grupy Queen. Oprócz walenia w bębenki czasami także skrzeczał do mikrofonu, gorzej niż Axl Rose. Możemy to usłyszeć w jego albumie solowym, po którym niestety stracimy słuch.

Założył zespół ciot Queen w roku 1970 razem z Freddiem Mercurym oraz Brianem Mopem Mayem. Po ucieczce Tima Staffela przyjęli niejakiego Deacona Johna.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Już od najmłodszych lat Roger pokazywał, jak bardzo jest zadufany w sobie, nazywając swoją pierwszą grupę „Najlepszym zespołem w Kornwalii”. Po brzdękoleniu na ukulele i gitarze, nauczył się wreszcie grać na perkusji, przez co jego sąsiedzi rzucali mu kamieniami w szybę. Uczęszczał do szkoły im. Nici Dentystycznej z zamiarem zostania wróżką zębuszką, jednak szybko mu się to znudziło i przerzucił się na biologię w Londynie.

Odpowiedział na jakieś tam ogłoszenie w gazecie którą znalazł w jednym z londyńskich pubów i jak najszybciej udał się na miejsce przesłuchań. Był jedyny, przez co Tim Staffel i Brian May byli zmuszeni przyjąć zbyt pewną siebie blondyneczkę do zespołu. Wkrótce poznał także Freda Bulsarę, z którym sprzedawał szmaty na bazarze.

Po dołączeniu tego czwartego do Queen, zaczęli hurtowo wydawać płyty. Wszystko było w jak najlepszym porządku, dopóki zespół postanowił, że wydadzą piosenkę Bohemian Rhapsody na singlu. Wtedy też Taylor, ze ślicznymi długimi włosami i obsesją miłością do samochodów, na drugiej stronie chciał umieścić jego dotychczas debiutancki kawałek rockowy I'm in love with my car. Niestety, pozostali członkowie zespołu nie podzielali jego zainteresowań i nie uzyskał zgody. Wściekły zamknął się w szafce, mówiąc, że nie wyjdzie, dopóki jego piosenka nie zostanie wydana na singlu. Do dzisiaj nie wiadomo, jak zmieścił się tam ze swoim ego.

Po śmierci naczelnego geja wokalisty zespołu w roku 1991, zagrał na koncercie The Freddie Mercury Tribute Concert, po raz ostatni z Deaconem Johnem. Kilkanaście lat później dogadał się z niejakimi Paulem Rodgersem i Brianem Aprilem, po czym wyjechali w jakże oryginalną trasę Queen + Paul Rodgers. W roku 2009 popełnili największy błąd w swoim życiu, rozpoczynając współpracę z Adamem pasożytem Lambertem, z którym jeżdżą w trasy do dzisiaj.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Potrafi naprawdę namieszać w głowie swoim wyglądem w teledysku do piosenki I want to break free.
  • Kiedy popatrzysz mu prosto w oczy, jest szansa, że zajdziesz w ciążę.
  • Był ze swoją dziewczyną 11 lat, po czym ożenił się z nią, by wziąć rozwód po miesiącu.
  • Najczęściej wchodził w potyczki z Brianem Mayem.
  • Pewnego razu, blondyneczce przestał podobać się kolor jego włosów i postanowił go zmienić. Otrzymał kolor zielony.
  • Kiedy burmistrz nie pozwolił mu postawić dwóch lwów koło bramy wjazdowej do jego posiadłości, ten wkurzył się i umieścił tam dwa najbardziej kiczowate gnomy jakie tylko znalazł. Oczywiście, specjalnie je oświetlił, aby przykuwały uwagę.
  • To on zapoczątkował erę syntezatorów w zespole.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]