Ruby Gloom

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Ruby Gloom – serial animowany przeznaczony dla przyszłych kindergotów i młodych emo, a zwłaszcza emo girls. Opowiada o przygodach bandy wykolejeńców zamieszkującej stare wiktoriańskie zamczysko w miasteczku Gloomsville. Ich życie toczy się od imprezy do imprezy, co widać na pierwszy rzut oka – wszystkie postacie mają zmęczone twarze w kolorach od trupiej bieli, poprzez zgniłą zieleń aż po apetyczny odcień spranego błękitu. Doczekał się sequela o nazwie RWBY.

Bohaterowie[edytuj • edytuj kod]

 • Ruby (Rose) Gloom – mała, ruda pieguska. Typ imprezowiczki, ciągle szuka pretekstu do kolejnej balangi. Jako jedyna z całej grupy posiada nazwisko. Ogółem to jedyne cechy, które ją wyróżniają, bo poza tym jest cholernie nudna i ciągle coś bełkocze o jasnej stronie.
Główne natchnienie dla twórców kreskówki
 • Irys – cyklopka o skłonnościach kamikadze. Uwielbia zabawy typu wystrzeliwywanie się z armaty, latanie na zmutowanych robalach czy dzikie skoki z I. piętra, ignorując tak nieistotną kwestię jak bezpieczeństwo swoje i innych. Główna sprawczyni pogłębiającej się dewastacji domu. Ulubione powiedzonko: Nic mi nie jest! (wykrzykiwane zazwyczaj spomiędzy gruzów czy rumowiska rozwalonych chwilę wcześniej sprzętów).
 • Makabra – idolka wszystkich emo, wiecznie zapłakana strzyga o nieprawdopodobnym pechu. Wszystkie pioruny, cegły i dachówki świata pragną spaść na jej głowę. Skłonności do pecha odziedziczyła po rozlicznych przodkach, obecnych przy każdej większej katastrofie w historii. Nie ma szczególnego pojęcia o modzie – nosi sukienkę, która pamięta jeszcze XIX wiek. Z drugiej strony posiada szczególną zaletę, gdyż potrafi pięknie śpiewać, niestety tylko na kacu. Ulubione powiedzonko: Ała! (zawsze po zderzeniu z cegłą, dachówką, ścianą, piorunem).
 • Czaszka – szkielecik płci męskiej, prawdopodobnie ofiara jakiejś bardzo drastycznej diety. Nie bardzo lubi pracować, więc ciągle udaje, że szuka swoich korzeni i codziennie ogłasza się jako reprezentant innego zacnego rodu.
 • Franek i Lesio – dwugłowy mutant, przy czym mózgu starczyło tylko dla jednej głowy. Wyznawcy jedynego słusznego rocka, lubią wnerwiać pozostałych mieszkańców Gloomsville niekończącym się naparzaniem w gitarę elektryczną.
 • Straszek – mały i zgodnie z imieniem strachliwy nietoperek. Nękają go prawdopodobnie wszystkie fobie świata. Dumny posiadacz jednego zęba na przedzie. To jednak tylko pozory, po paru głębszych potrafi wywijać lepiej od Irys, w dodatku z akordeonem.
 • Poe – przemądrzałe, kurduplowate kruczysko, którego nikt nie lubi. Nosi – podobnie jak Makabra – ciuchy modne sto lat temu i wydaje mu się, że pomieszkiwanie w bibliotece zrobi z niego intelektualistę.
 • Boo Boo – mały, wredny duszek. Zawsze skory do zabawy – jego ulubiona to doprowadzanie Straszka do zawału.
 • Fatum – czarna kotka należąca do Ruby, bardziej rozgarnięta niż cała reszta razem wzięta.
 • Venus – ukochane zwierzątko Irys, mała i słodka rosiczka. Lubi świeże mięsko na kolację, zwłaszcza serca.
 • Księżyc – wisi na niebie i obserwuje to wszystko. Gdyby miał ręce, pewnie regularnie robiłby facepalm – niestety ich nie posiada i musi poprzestać na przewracaniu oczami.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]