RWBY

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

It's also a gun!

Ruby Rose lakonicznie opisująca praktycznie każdą jedną broń występującą w serialu

RWBY (czyt. rubi) – anime produkcji amerykańskiej amerykański serial animowany. W jego uniwersum każda broń biała stanowi broń palną, broń palna stanowi broń białą lub inne kombinacje, fani oczekują też że w końcu pojawi się broń palna będąca także bronią palną.

Po świecie Remnant, w którym dzieje się akcja, grasują sobie potworki zwane Grimm zwalczane przez Łowców i Łowczynie. Przypuszczalnie istnieją tylko do nabijania expa jak w grze RPG, ale narracja w pierwszym odcinku mówi coś o tym że żywią się ludzkim strachem i innych głupotach.

Bohaterowie i bohaterki[edytuj • edytuj kod]

 • Ruby Rose Gloom – pierdołowata 15-latka wyglądająca jak Czerwony Kapturek, która po zrobieniu burdy na ulicy miasta Vale trafia do bardzo specjalnej akademii szkolących Łowców – Beacon.
 • Weis Schnee – jej broń to taki niby-rapier zwany Myrtenaster, który za pomocą magicznego Pyłu robi różne śmieszne rzeczy, jak na przykład zamrażanie swoich koleżanek z drużyny, czy podpalanie drzew w lesie.
 • Blake Belladonna – dziewczyna-kot która ukrywa się przed terrorystami z organizacji Biały Kieł i rasistami. W tym celu udała się do akademii Beacon, całkiem sprytne! Swoją prawdziwą tożsamość skrywa pod kokardką przykrywającą jej kocie uszy, ale i tak boi się psów i biega za laserkiem. Jej broń to… ten… kurde… pistolet będący batem… będący do tego mieczem i nazywający się Gambol Shroud. Jak to kCenzura2.svga ma działać?
 • Yang Xiao Long – siostra Ruby, żyje rozróbą, chociażby dla jaj zdemolowała klub nocny, z jego właścicielem włącznie. W walce posługuje się rękawico-bransoletkami Ember Celicas, które są także strzelbami idealnymi do prania nieszczęśników po mordach. Oprócz tego można dzięki nim latać za pomocą odrzutu i odbijać się od ścian. O dziwo nie ogłuchła od używania tego oręża.
 • Jaune Arc – ma najbardziej normalną broń w całym uniwersum – miecz! I nie jest on bronią palną. Co jest zajebistego w zwykłym mieczu, gdy ma się koso-karabin albo miniguna schowanego w pancernej torebce, prawda?
 • Nora ValkyrieThor w spódnicy, cierpi na ADHD i bulimię, jest w stanie włomotać cały talerz naleśników w 0,3 sekundy i poprosić o kolejną porcję.
 • Pyrrha Nikos – bardzo sympatyczna dziewczyna wyglądająca jak grecka bogini, zresztą imię ma bardzo grecko brzmiące. I wcale ono nie sugeruje że coś złego jej się stanie! Nic, wcale, proszę się rozejść!
 • Lie Ren – poza ciągłym znoszeniem szajb Nory nic szczególnego nie robi. Strzela z podwójnych pistoletów maszynowych z ostrzami, trochę słabo, ale wciąż lepiej jak Jaune.
 • Penny Polendina – dziewczyna która tak naprawdę jest robotem, czyli androidem. Jak na robotycznego odpowiednika Pinokio przystało, jest aspołeczna, jednak jej nos nie wydłuża się gdy kłamie – za to kicha. W walce używa chmary noży, które potrafią pokroić samolot niczym Chińczyk psa w swojej kuchni.
 • Neptune Vasilias – jak samo imię wskazuje, boi się zanurzyć choćby stopy w wodzie, nie mówiąc o pływaniu. Używa elektrycznego trójzębu, co może tłumaczyć jego strach przed wodą.
 • Dyrektor Ozpin – cóż… dyrektor akademii Beacon. Wspaniały wychowawca, oprócz szczerych rozmów ze swoimi wychowankami i inną formą opieki nad nimi, na początku nauki wystrzeliwuje ich do lasu pełnego Grimmów czy po zaledwie pół roku wysyła na groźne misje. To ciekawe co robi na zakończenie edukacji, może podpala absolwentów? Zawsze z kubkiem kawy (zapewne z jakimś ciekawym dodatkiem) i Glyndą Goodwitch.
 • Barthomelew Oobleck – zielonowłosynauczycielwykładającyhistorięwakademiiBeacon. GadatakszybkożeniktniepotrafigozrozumiećdotegojesthiperaktywnyibiegajakpoCenzura2.svglonyposalilekcyjnej. Uzależnionyodkofeinyktórataknaprawdęjestpaliwemrakietowymakubekzktóregojąpijetomiotaczognia. Jakniezrozumiesztocomówidociebietodostanieszpałęzjegoprzedmiotuorazodsiadkępozajęciach.
 • James Ironwood – pół-człowiek, pół-maszyna, jak robokop. Nawet w bardzo podobny sposób strzela ze swojego jebutnego pistoletu, który przypuszczalnie jest bronią palną, która jest także bronią palną, o której tak dyskutują fani.
 • Qrow Branwen – samotny Łowca, ukochany wujek Ruby i Yang, ale przede wszystkim naczelny pijak serialu. Nie ma momentu żeby był trzeźwy, ciągle nosi ze sobą piersiówkę z napojem wyskokowym, którą nieraz opróżnia na oczach zszokowanego Ozpina. Mimo to nigdy nie jest widziany obrzygany pod płotem jak typowy polski żul.
 • Zwei – piesek Ruby i Yang, którego dostały pod opiekę od taty. Posiada nadnaturalne zdolności, takie jak możliwość mieszczenia się w przesyłce pocztowej wraz z dziesiątkami puszek żarcia, czy używanie go jako pocisku armatniego zdolnego zniszczyć dużego robota.
 • Sprzedawca – stary dziadek prowadzący sklep From Dust Till Dawn, w którym sprzedaje magiczny Pył. W późniejszych odcinkach jednak wychodzi na to, że jest właścicielem każdego jednego lokalu handlowo-usługowego w Vale. Po pierwszym odcinku zapomniał jak się mówi i wypowiada jedynie pomruki w stylu mhm.

Złe ludzie[edytuj • edytuj kod]

 • Roman Torchwick – gościu o wyglądzie wyjętym żywcem z filmu Mechaniczna Pomarańcza. Rudy kryminalista i geniusz przestępczości z którym przez pierwsze trzy sezony główne bohaterki uparcie walczą nic mu nie robiąc. Jego głównym zajęciem jest okradanie sklepów oraz sypanie na lewo i prawo ciętymi ripostami.
 • Mercury Black – zamiast stóp, które mu ojciec amputował podczas niepotrzebnej walki, ma metalowe protezy które – tak, zgadliście, są także spluwami.
 • Adam Taurus – pół człowiek-pół byk, twierdzi, że ludzie powinni zginąć albo być podporządkowani zwierzęto-ludziom. Posługuje się absurdalnie ostrym mieczem, którego pochwa… tak, tak, to strzelba.
 • Raven Branwen – biologiczna matka Yang oraz siostra Qrowa. Zacięta zwolenniczka darwinizmu społecznego, do tego stopnia że ma gdzieś swoją własną córkę, którą porzuciła razem z mężem zaraz po jej narodzinach.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]