Neon Genesis Evangelion

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

– Mówiłam, żebyś mi nie przeszkadzał! - krzyczy Asuka
– A co ja zrobiłem? – odpowiada Shinji
– Myślisz po japońsku! Masz myśleć po niemiecku!

Telepatia czai się na każdym kroku

Neon Genesis Evangelionanime opisujące historię Shinjiego Ikariego, Rei Ayanami, Asuki Soryu i wielu innych posiadaczy dziwnych imion, walczących z aniołami w evangelionach stworzonych na wzór aniołów. Najlepsze anime dla ludzi, których pociąga depresja oraz nieprzytomna koleżanka w szpitalu.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

W 2000 roku coś rąbnęło w Antarktydę (albo raczej w Antarktydzie) i spowodowało stratę połowy ludzkości oraz stopienie prawie całego lodu krainy pingwinów, co miało nieodwracalne skutki w obrocie Ziemi i innych niemożliwych do ogarnięcia pojęć. W każdym razie było źle. Jakieś dziwne istoty nie z tej Ziemi zaatakowały piękny krajobraz Tokio-3, a 14-letni Shinji został wezwany by pilotować wielkiego, dziwnego stwora, w którym przyszło mu potem kilka razy zginąć. W niewiadomy sposób potem zawsze ożywał i budził się w szpitalu, gapiąc się w sufit i mówiąc, że go nienawidzi. Generalnie wszystkie postacie mają jakieś dziwne zaburzenia psychiczne, co pewnie spowodowane jest tym, że sam twórca NGE cierpiał na depresję. Dziwne istoty z niewiadomych powodów nazywane są aniołami. Ramię w ramię z naszym głównym bohaterem walczą dzielne… walczą dwie dziewczyny – Rei Ayanami i Asuka Soryu. Oczywiście obie nie są do końca normalne, ale to już mniej istotna sprawa. Skończyło się na tym, że biedny Shinji musiał znosić już nie tylko obleśną Misato, ale też mającą zawyżone mniemanie o sobie Asukę (z którą nawet się kiedyś całował, ale żadna strona nie była potem z tego zbyt zadowolona). W każdym razie prawie każdy odcinek skupia się na walce z aniołami i problemami technicznymi z 01 lub 00 – evangelionami. Walkę koordynuje Nerv – organizacja tworząca evangeliony i skrywająca wiele tajemnic.

Postacie[edytuj • edytuj kod]

Shinji Ikari[edytuj • edytuj kod]

Jak już wiemy, ojciec nie za bardzo się nim przejmował. Chłopak ma na serio mocną depresję. Raz gdy umarł i mieli go przywrócić do życia, odmówił, twierdząc, że nie rozumie samego siebie. Stosunkowo łatwo jest mu się pogodzić z własną śmiercią. Gdy prowadzi się z nim dialog, zwykle wygląda tak:Cquote2.svg

– Czemu zignorowałeś mój rozkaz?!
– Przepraszam…
– To ja odpowiadam za to, co robisz, masz obowiązek mnie słuchać. Jasne?
– Tak…
– Nie rób tego więcej!
– Dobrze…
– Rozumiesz, co mówię?!
– Tak…
– Nie wywiniesz się z tego ciągłym potakiwaniem!
– Tak, wiem, ale i tak wygraliśmy tę bitwę…
– Może to proste zgadzać się ze wszystkimi, ale jeżeli wsiądziesz z takim nastawieniem do ewa, zginiesz!
– Mam to gdzieś…
Cquote2.svg

Ewentualnie może ciągle przepraszać. Pilotuje jednostkę 01.

Rei Ayanami[edytuj • edytuj kod]

Cicha, filozoficzna. Pojawiły się teorie spiskowe, że żyje we własnym świecie narkotyków (to by wyjaśniało, czemu ma czerwone oczy). Mimo wszystko można powiedzieć, że jest inteligentna. Ponoć ktoś zapłacił dwa tysiące dolarów amerykańskich za jedną scenę – uśmiechającą się Rei. W póżniejszej części serii dowiadujemy się że Rei to klon matki Shinjiego i sama posiada 100 tysięcy albo więcej klonów (tak, wiemy, to porąbane, nic na to nie poradzimy)

Asuka Soryu[edytuj • edytuj kod]

Kompletne przeciwieństwo Rei. Zwracająca uwagę, uważająca się za najlepszą, pilotka jednostki 02. W czasie nudy podrywa Kajiego lub całuje się z Shinjim (miało to miejsce jedynie raz, potem przysięgła, że nigdy tego nie powtórzy).


Kogasa tatara chibi.png To jest tylko zalążek artykułu dotyczącego anime i mangi. Jeżeli jesteś miłośnikiem Hentai – rozbuduj go.