Angel Sanctuary

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Angel Sanctuarymanga z lat 90-tych, w Polsce wydawana dopiero w XXI wieku. Tytuł w żaden sposób nie nawiązuje do fabuły komiksu, do tej pory słowo sanctuary było użyte tylko 2 razy: w tomie pierwszym jako nazwa gry komputerowej (która do fabuły nie wnosi nic nadzwyczajnego) oraz w tomie szóstym, kiedy to Szalony Kapelusznik żegna się ze światem (żeby odrodzić się trzy strony później).

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

W zasadzie przy odrobinie skupienia ogarnie to przeciętny przedszkolak. Wszystko zaczyna się od dylematu poznawczego japońskiego szesnastolatka odnoszącego się do jego głębokiego uczucia, które żywi wobec swojej rodzonej siostry. A ów nastolatek nie ma łatwego życia. Jest dziwny, pochodzi z rozbitej rodziny, a jego matka otwarcie go nienawidzi. Dodatkowo mdleje on na widok krwi przez, co jest często ofiarą napadów jego przypakowanych rówieśników. Na domiar złego zarówno on jak i jego siostra Sara zawdzięczają ojcu zza granicy dość nietypowy, jak na Japonię, typ urody: jasne włosy i oczy. Ale to jeszcze nic. Za chwilę na Ziemi pojawiają się dziwne anomalie, wywołane przez grę komputerową Angel Sanctuary która zamienia internautów w podłączone do komputera zielsko. Potem, rzeczony nastolatek, niejaki Setsuna Mudo, zostaje uświadomiony przez dwa demony (obaj transseksualiści, jeden bo jest babą a przebiera się za faceta, a drugi bo jest facetem a przebiera się za babę), że jest wcieleniem duszy upadłej anielicy Alexiel i że ma ocalić świat. Klasyka.

Potem dziwne rzeczy dzieją się wokół głównego bohatera. Koleżanka jego młodszej siostry, poprzez wyżej wymienioną grę, dostaje się pod wpływ upadłego anioła Rociela (który okazuje się być bratem Alexiel i który bez uprzedzeń „pożycza” sobie ciało biedniej dziewczyny[1], jego kolega okazuje się być mieczem upadłej anielicy Alexiel, jeszcze inny kolega z klasy zostaje przez Setsunę zabity i zakopany w ogródku, a siostra Setsuny, Sara okazuje się także żywić kazirodcze uczucia do brata.

Siostrunia umiera, zabita przez Rociela, a Setsuna którego wściekłość miała wyzwolić uśpioną w nim duszę Alexiel wyrusza na eskapadę do piekła by odnaleźć duszę siostry (która to eskapada będzie tylko jednym z licznych wątków przez resztę serii, i nie będą się one ograniczać tylko do piekła). I to by było na tyle jeśli chodzi o dwa pierwsze tomy…

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Postacie umierają i odradzają się co najmniej 2 razy.
  • Oprócz tego postacie co najmniej 3 razy zmieniają płeć.
  • W tej mandze seksualność postaci naprawdę nie ma znaczenia.
  • Nieważne, na której losowej stronie otworzysz tom Angel Sanctuary – i tak treść tam zawarta będzie miała podteksty i zwali cię z nóg.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Tak, chłopak zmienia się w kobietę, a dziewczyna w faceta. W zasadzie to logiczne