Black Lagoon

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Black Lagoonchiński komiks i jego adaptacja autorstwa Japończyka Reia Hiroe. Na fabułę składają się sceny rozCenzura2.svgolu przemieszane z poważnymi problemami bohaterów typu gwałt w dzieciństwie, czy rozwiązana sznurówka podczas salta. Utwór jest określany jako moralizujący ze względu na wprowadzenie wątku złych nazistów i umiejętne przedstawienie syndromu sztokholmskiego, o którym autor zapomina po trzech odcinkach.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Tematem przewodnim są losy biznesmena w garniaku, który po zostaniu przegrywem życiowym, postanawia zostać groźnym piratem z drewnianą nogą przemycającym nielegalny towar. Aby spełnić marzenie o wykąpaniu się w morzu bez asysty rodziców i kolegów, wydymany przez szefa Okajima Rokkuro dołącza do firmy Lagoon. Tak też zaczyna się niesamowita przygoda ze spluwami, ruską mafią i gorzałką dziadka w roli głównej. W roli głównej występują Żyd, murzyn i amerykańska tsundere, potem do gry włączają się Latynosi i zakonnice handlujące bronią, tak więc głównym przekazem podprogowym anime jest nawoływanie do tolerancji.

Bohaterowie[edytuj • edytuj kod]

  • Okajima Rokkuro vel. Rock – uczestnik w wyścigu szczurów w pewnej korporacji. W dzieciństwie był zafascynowany budowaniem statków do tego stopnia, że gdy w dorosłym życiu po raz kolejny dostał opCenzura2.svgol od szefa, postanowił zostać przestępcą.
  • Revy – szalejąca na punkcie broni palnej, rozbryzgu krwi i wyprutych flaków tsundere z Chinatown. Jej główna rola to kłótnie z Rockiem, opowiadanie o traumach z dzieciństwa i strzelanie do przypadkowych przechodniów na ulicy, zwłaszcza starszych pań. W wolnych chwilach chodzi do kościoła pić wino mszalne i zabija małe kocięta na drzewach.
  • Dutch – przyjazny Afroamerykanin szwendający się czasem po mieście, choć zazwyczaj siedzi w łodzi i udając, że wyszedł, gra w LOL-a lub w Skyrima. Szef firmy Lagoon, więc zwala najgorsze zadania na pozostałych pracowników i wyżywa się na nich fizycznie.
  • Benny – komputerowiec i informatyk nie mający czasu pójść do sklepu po żyletki. Zajmuje się ściąganiem nowych aplikacji, programowaniem lub zdobywaniu fragów w CS-ie (ale tylko wtedy, kiedy nie ma groźby zostania wyrzuconym za burtę ani obniżenia pensji przez wściekłego szefa).
  • Balalaika – szefowa ruskiej mafii. W młodości była kapitanem w sowieckiej armii, lecz po dotkliwych poparzeniach na twarzy stwierdziła, że nie pasuje jej ta robota i woli uprawiać pszenżyto. Jednak po globalnym kryzysie gospodarczym rozmyśliła się, po czym zaczęła hodować konopie lecznicze, a z zarobionych rubli kupować kałachy i papierosy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Kogasa tatara chibi.png To jest tylko zalążek artykułu dotyczącego anime i mangi. Jeżeli jesteś miłośnikiem Hentai – rozbuduj go.