Hellsing

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Hellsingmanga narysowana w 10 lat przez niespełnionego autora anime nazwiskiem Kohta Hirano. Składa się z 10 tomów, przy czym na jeden tom przypada statystycznie 9,5 rozdziału; w około 3/5 długości rzeczonego dzieła opuścił je sens, który stwierdził, że nic tu po nim, i poszedł się zatrudnić w najnowszej edycji „Gwiazdy tańczą na lodzie” jako lód.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Fabuła pierwszych 3/5 opowiada o nazistach-wampirach, którzy po 50 latach udawania, że ich wcale nie ma, nie mieli nic lepszego do roboty, jak zamienić Londyn w duże ognisko i upiec tam dużo niemieckich kiełbasek. Jednak tytułowa organizacja Hellsing uznała, że narusza to je prawa autorskie do posiadania kiełbasek, i wampirów zresztą też. W związku z tym pozostałe 2/5 komiksu zajęła jatka, którą jedyny słuszny wampir urządza tym niesłusznym (oraz przy okazji paru księżom, którzy nie wiadomo po co się napatoczyli). Pomaga mu w tym jedyna słuszna wampirzyca, która co prawda nie umie zamienić się w psa o 4256 oczach z pistoletem w gardle, ale za to natura obdarzyła ją biustem wpędzającym w kompleksy Pamelę Anderson, więc i tak sobie poradzi. Wesoła rzeź nazistów i kaznodziei ani na chwilę nie traci zawrotnego tempa pożyczonego z Dragon Balla, a cała fabuła charakteryzuje się suspensem, który wpędziłby w kompleksy samego Hitchcocka. Suspens ów dodatkowo potęguje fakt, że główny bohater nie może umrzeć, bo po pierwsze jest nieśmiertelny, a po drugie fanki by tego nie przeżyły.

Bohaterowie[edytuj • edytuj kod]

 • Alucard – dowód, że Rambo jednak umarł. Ale tylko po to, żeby zostać wampirem i mieć więcej fanek. Bardzo mroczny, mądry, posępny i słodki. Zajmuje się głównie rozkładaniem rzesz wrogów na czynniki pierwsze, a w wolnych chwilach rozważa sens własnej egzystencji i istotę człowieczeństwa. Zapewne sierota, ma za sobą traumatyczne przeżycia.
 • Integra Hellsing – szefowa powyższego, Herod baba, nałogowa palaczka, nekrofilka. Sierota, jej wspomnienia z dzieciństwa są umiarkowanie traumatyczne.
 • Victoria Seras – odkąd wskutek wypadku na strzelnicy Alucard pozbawił ją płuca (wg innych wersji wątroby/serca/nerki/rzepki/młoteczka i kowadełka), została jego fanką i pomaga mu w rozlewaniu keczupu, chociaż kompletnie się do tego nie nadaje. Sierota z traumatyczną przeszłością.
 • Alexander Anderson – wysłannik z Lochów Watykanu, ma dość bezkompromisowe poglądy na ewangelizację – dokonuje jej przy pomocy dużych ilości noży. Są one na bieżąco syntezowane w jego organizmie, dzięki czemu może je rozrzucać na prawo i lewo i nigdy nie kończy mu się amunicja. W ogóle nie miał dzieciństwa ani przeszłości.
 • Major – brzydki gruby pan, który bardzo chce dokopać wszystkim wyżej wymienionym, a przy okazji zniszczyć ludzkość i być sławny. Ponieważ 50 lat temu mu się to nie udało, z niezmiennym optymizmem próbuje jeszcze raz. Wynalazca sterowców pancernych i Oktoberfestu.
 • Kapitan Hans – podwładny wyżej wymienionego Majora, jedyny słuszny wilkołak (tiaa, brakuje tu jeszcze elfów i krasnoludów). Dorównuje sile Alucardowi czy Alexandrowi, ale fani często o nim zapominają, bo nie drze ryja jak idiota w przeciwieństwie do tamtej dwójki. Ma słabość do kobiet( Pomógł Integrze znaleźć swojego szefa, a Victorii nawet dał się pokonać).
 • Walter – lokaj rodu Hellsing. Stary, ale jary. Zna się na broni i słynie z tego, że potrafi zabić linkami do prania. Ma słabość do Seras Victorii (lubi młode ciała i wielkie biusty). Na koniec okazał się zdrajcą. Dostał super moce dzięki którym mógł z łatwością pokonać Alucarda (Hyper speed i Ultimate defense), gdyby nie pewien incydent. PS. Walter jest najfajniejszą postacią w tej Mandze.
 • Doc – szalony profesorek pracujący dla Majora. Jest w nim szalenie zakochany i nie widzi świata poza nim. Specjalnie dla niego nosi obcisłe ubrania i chwilami zachowuje się, jak typowa dziewczynka z anime rumieniąca się na widok swego wybranka. Ma skłonności masochistyczne (często gryzie sobie palec do krwi). Bardzo interesuje się in vitro i GMO, bo zamiast przygarnąć kota ze schroniska, złapał za kilka probówek i wyhodował sobie Schrödingera.
 • Chorąży Schrödinger – dzieciak z kocimi uszami pracujący dla Majora. Prawdopodobnie posiada również ogon. Dysponuje umiejętnością bycia „wszędzie i nigdzie zarazem”, co pozwala mu na bycie o 50% bardziej upierdliwym od normalnego kota. Raz na jakiś czas ktoś odstrzeli mu głowę, ale dzięki niesamowitym mocom i tak wraca.

Anime[edytuj • edytuj kod]

Na podstawie mangi powstały dwie konkurencyjne serie anime (właściwie jedna jeszcze nie skończyła powstawać, ale może to i lepiej). Obydwie traktują głównie o ważnych problemach natury filozoficznej, takich jak granica pomiędzy człowiekiem a potworem, przejawiająca się w odporności na ostrzał z broni różnego kalibru. W jednej z nich jednak odpowiedzialnym za zbrodniczy plan przejęcia kontroli nad światem i (co gorsza) Londynem jest nie nieumarły neonazista, ale niejaki Incognito, znany również jako Wielce Mroczny Postrach Fryzjerów i Okulistów z Krejzolskim Tatuażem, z którym walczy Alucard uzbrojony w okulary i bojowy fryz.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

 • Podobno Hirano rozważał narysowanie 11 tomu Hellsinga, w którym Anderson i Alucard okazywali się braćmi, a Seras ich matką (wskutek zakrzywienia czasoprzestrzeni), na szczęście potem wytrzeźwiał i na ciężkim kacu narysował ostatni rozdział.
 • Przerażająco krwawa, epicka wojna, od której zależy los naszej cywilizacji, trwa w Hellsingu niecałą jedną noc. Stąd właśnie wzięło się pojęcie Blitzkrieg.
 • Pewien szczwany chirurg plastyczny podesłał kiedyś Pameli Anderson obrazek z Victorią Seras; wkrótce potem został wpisany na listę najbogatszych ludzi świata.