Amnesia (anime)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Amnesia – jeden z kilku renomowanych, ogólnoświatowych klubów nocnych na Ibizie

Wikipedia o Amnesii

Amnesia – bardzo sprytne anime. Widz przez cały czas ma wrażenie, że ogląda jedną, spójną całość, lecz na końcu okazuje się, że pierwsze dziesięć odcinków to fillery. Ogólnie anime to prawi o lasce, która nie pamięta, z którym facetem chodziła przed utratą pamięci, więc teraz chodzi ze wszystkimi.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Samcza część bohaterów próbuje wywołać w tym drewnianym klocu, którym jest nasza Heroina, choć odrobinę emocji. Co prawda sami są sztywni jak na pogrzebie dziadka, lecz przy głównej bohaterce i tak wydają się niezwykle rezolutni. Nawet zamknięcie w klatce nie zrobiło wrażenia na tej saskiej pierdole (przykro mi, Toma), lecz zrzucenie z dachu sprawiło, że nawet cicho krzyknęła.

Bohaterowie[edytuj • edytuj kod]

 • G(ł)ówna Bohaterkadupeusz. Jednak ma imię, brzmi ono Heroine. Dla ułatwienia, poniżej będziemy ją nazywać w skrócie GB, czyli Głupi Beton, GimBus, Giga Bajt, Gruby Bartek, znaczy Główna Bohaterka. GB cierpi na zaawansowany autyzm. Wszystko jej zwisa i powiewa. Dla niej to wszystko jedno czy facet ją przytula, czy trzyma w klatce. W obu przypadkach wykazuje tyle samo emocji, czyli nie wykazuje żadnych. W bitwie o tytuł Największej Cioty z Anime pobiłaby nawet Sakurę z Naruto.
 • Orion – wróżek i wkurwiacz. Pewnego dnia „wpadł” na GB, przez co straciła pamięć. Ciągle mówi jej najbardziej oczywiste rzeczy, które niedorozwiniętej GB wydają się wyjątkowo spostrzegawcze i inteligentne. Przykładowy dialog:
Ken: AAA! Złamałem piszczel!
Orion: Hmm… Myślę, że on złamał piszczel!
GB: Och, chyba masz rację.
Jego ciuchy sugerują, że gdy nie ma go w pobliżu bohaterki, zajmuje się wykonywaniem tańca brzucha w nocnym klubie Szeherezada. Nosi dodatki w barwach Hufflepuff’a. O jego chorobie psychicznej świadczy fakt, iż uważa, że czas spędzony z GB sprawiał mu frajdę. Jest idolem zespołu Metallica, który zadedykował mu nawet utwór p.t. „Orion”.
 • Shin – pierwszy kandydat na chłopaka GB. Jego ojciec zabił człowieka, ale to nic nie szkodzi. Ciągle chodzi uchlany wodą melonową, przez co nie zauważa, że nosi dwa różne buty. Poza tym ma kolczyk nad prawym cycem. Jest nieletni.
 • Ikki – jest dobry we wszystkich grach, w których używa się rąk. Ma swój fanklub hejterek. Każda z nich chodzi z nim przez 3 miesiące, po czym go rzuca. Swe szpanerskie, czarne okulary zdejmuje tylko w kinie.
 • Kenkochanek lalki Barbie kujonaukowiec noszący dla niepoznaki j-rockową sutannę. Nie zdejmuje jej nawet w pomieszczeniu, a co dopiero do kąpieli. Ma problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, dlatego przeprowadza szereg eksperymentów. Trzyma w swoim domu szczury, na których sprawdza, jak duży nacisk należy wywrzeć na głaskanej osobie, aby nie było dla niej za mocno. Po miesiącach ćwiczeń i pięciu zgniecionych szczurach, odważył się wreszcie pogładzić GB po głowie. Jego hobby to: pisanie doktoratu z matematyki, mierzenie ciśnienia atmosferycznego, układanie sudoku, czytanie słowników, używanie darmowych płyt dodawanych do podręczników.
 • Toma – typowy yandere. Erotoman. By chronić swoją ukochaną przed złem otaczającego ich świata, zamyka ją w klatce. Żeby nie była samotna, kupuje jej 22 kilo pluszaków, co skutkuje jedynie tym, że w klatce jest jeszcze ciaśniej. Tak jak wszyscy jest pseudostylowy. Śpi w tych samych ubraniach, w których chodzi na co dzień.
 • Ukyo – to on wygrał grę w Rozbudzenie Emocji w GB, zabijając ją raz czy dwa. Jest fapografem fotografem. W innym wymiarze kochał GB, lecz ona – w końcu! niestety – zdechła. Porusza się między wymiarami, bo może. W jego ciele mieszkają dwie osobowości: ten normalny Ukyo, który próbuje wykończyć GB i ten pojebany, który chce uratować jej życie. Stylówa Ukyo, a zwłaszcza jego kozaczki na szpileczkach, sugeruje, że pracuje w tym samym miejscu co Orion. Lubi grać w szachy na rękawach swojego uber-pro-płaszcza. Czasami ucina sobie drzemki na trawniku. Ginie w wyniku harakiri.
 • Neil – bóg. Mentor Oriona. Nauczył go tańca brzucha. Pojawił się dopiero w ostatnim odcinku, przez co nawet nie wiemy jak wygląda. Chciał być dobry dla ludzi i spełniać ich życzenia, niestety, postanowił pomóc akurat jakiemuś jebusowi, przez co doprowadzil do powstania tego chujowego fantastycznego anime.
 • Hipersześcian – pojawia się w openingu, jest bardzo, BARDZO ważny.

Interpretacja openingu[edytuj • edytuj kod]

 1. GB zanurza się w oceanie kart do gry. Symbolizuje to stado bishów, które ją otacza.
 2. Pojawia się hipersześcian! Każda jego ściana jest podzielona na 36 kwadracików. Symbolizuje to 36 odcinków. Jako że seria zakończyła się po 12 epizodach, oznacza to, ze pojawią się jeszcze 2 sezony.
 3. Następnie pojawiają się osoby dramatu. Widzimy je w kolejności, w której występują w anime. Z prawej strony wysuwa się Shin i Toma, a z lewej – Ikki i Ken. Symbolizuje to więzi między nimi[1].
 4. Za nimi widać ich symbole: Shin – kier, Ikki – pik, Ken – trefl i Toma – karo. W tle GB zasłania oczy, żeby nie spoilerować sobie swoich przyszłych mężów.
 5. Znowu hipersześcian! Jego ścianki kręcą się, co symbolizuje bóstwo (Neila) zmieniającego wciąż losy naszych bohaterów.
 6. Następuje brokatowy wybuch i pojawia się napis „AMNESIA”, przy którym widzimy różę.
 7. SYMBOLIKA RÓŻY: ubiór GB ozdobiony jest pięcioma różami, co wskazuje na pięciu mężczyzn w jej życiu. Róża to po japońsku bara. Na jej czapce znajdują się dwie róże, co daje nam barabara. Hmm…
 8. Znów widzimy naszych bishów w odpowiedniej kolejności. Dowiadujemy się przy tym, że Shin jest mańkutem LUB zwolennikiem lewicy[2].
 9. GB porusza się jak ciul we wnętrzu hipersześcianu. Jego ściany mają kolory oczu potencjalnych kochanków GB.
 10. Hipersześcian wiruje coraz szybciej[3]. Bohaterowie wyskakują w swej stałej kolejności, każdy z innej strony.
 11. GB łapie hipersześcian w swe dłonie, co oznacza, ze bierze sprawy w swoje ręce. Nie ma na sobie rajstop.
 12. Hipersześcian wessał ją do wymiaru wypełnionego Orionami.
 13. Bishe po kolei zbliżają się do ust GB. Dwa razy powtarzają swoją kolejność, po czym pojawia się Ukyo. Żaden jej nie całuje.
 14. GB zostaje odrzucona w tył. Spada, wokół przewijają się kadry z twarzami bohaterów. Może to symbolizować jej wspomnienia, które zostają jej właśnie odebrane. W tle widać gwiazdozbiór Oriona.
 15. GB znowu ląduje w oceanie kart.
 16. Po raz milionowy pojawiają się bishe we właściwej kolejności. Za nimi widać hipersześcian: za Shinem widać go w całości, za Ikkim: ¾, za Kenem: ¼, za Tomą hipersześcian jest transparentny.
 17. Na końcu widzimy Ukyo i Oriona stojących przed wielkim hipersześcianem. Opening sugeruje nam więc, że jedyną słuszną parą w tym anime jest UkyoxOrion. I tak też się stało.

Niektóre choroby, na które cierpią bohaterowie[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

 1. Shin i Toma to przyjaciele z dzieciństwa, a Ikki i Ken lubią razem grać w gry
 2. Jako jedyny trzymał kartę w lewej ręce
 3. Losy bohaterów są coraz bardziej zakręcone