Mirai Nikki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Yuno w trakcie eksterminacji eliminowania zbędnych osobników.
Nasza koleżanka z różowymi włosami wzięła tę informację głęboko do serca.

YUKKI!

Najczęściej wymieniane imię w tejże serii

Każdy, kto wejdzie między mną, a Yukim zginie!

Yuno Gasai o jej związku z Yukim

Mirai Nikki (po polsku i katolicku Pamiętnik przyszłości, cokolwiek to znaczy) – manga autorstwa skośnookiego Sakae Esuno i anime na jej podstawie, opowiadająca o konkursie dla ludzi, którzy przegrali swoje życie, w którym główną nagrodą jest ciepła i wygodna posadka boga.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Akcja kręci się wokół 14-letniego gimbazjalisty, Yukiteru Amano, który będąc nielubiany w szkole, niekochany przez rodziców i w dodatku pedalsko ubrany, spędzał czas nołlajfiąc z telefonem w dłoni i zapisując nim wszystko, co się wokół niego działo. Od czasu do czasu rozmawia ze swoimi wyimaginowanmi przyjaciółmi, Deusem i Muru Muru i chłosta faryzeusza pod kołdrą.

Pewnego pięknego dnia okazuje się, że wymyśleni przyjaciele wcale nie są wymyśleni, i żeby dać trochę frajdy, Deus sprawił, że pamiętnik w jego telefonie zaczął pokazywać przyszłość. Oczywiście, nic za darmo: w zamian Yuki został jedynie wciągnięty w deathmatch z udziałem 12 osób. Ostatni żywy gracz w nagrodę zastąpi mającego zamiar pójść do piachu Deusa i zostanie bogiem. Mimo że pizdowaty i płaczliwy Amano wydaje się być najsłabszym i niezagrażającym nikomu graczem, mimo że do gry wciągnięto nawet czterolatka, Deus faworyzuje go i wszyscy starają się go dopaść. Przy życiu udaje mu się utrzymać wyłącznie dzięki sojuszowi z Yuno Gasai, różowowłosej koleżance z klasy, zakochanej w Yukim i groźniejszej niż wagon kibiców Legii wracających ze Szkocji.

W rezultacie Yuki pewnie, aczkolwiek ze łzami w oczach, kroczy ku zwycięstwu. Po drodze traci rodziców, zabija przyjaciół, przypadkowych przechodniów i zapisuje ich sobie wszystkich w notesie, obiecując wskrzesić, gdy tylko zostanie bogiem. Okazuje się jednak, że taki bóg może zrobić w zasadzie wszystko, okopać się w wodzie, zostać pierwszym czarnoskórym papieżem albo przejść Simsy, ale wskrzesić duszy się nie da. Jedynym sposobem jest pomajstrowanie przy czasie, przestrzeni i tak dalej i stworzenie kopii świata z czasu zanim ta cała zabawa z pamiętnikami się zaczęła.


Bohaterowie[edytuj • edytuj kod]

 • Yukiteru Amano – rozwydrzany, płaczliwy, niedojrzały i pizdowaty właściciel Pamiętnika Obserwatora, umożliwiającego mu przepowiadanie zdarzeń dziejących się wokół niego, bóg w drugim świecie. Jedyne, co mu w życiu wychodzi, to gra w rzutki. Mimo, że z czasem się nieco zmienia i zabija już bez oporu ludzi karabinkiem automatycznym, nadal czerwieni się na widok cycków Yuno.
 • Yuno Gasai – zakochana w Yukim erotomanka, wychowana przez rodziców w chowie klatkowym. Jedyna osoba znana medycynie, która popełniła dwa razy samobójstwo. Posiadała Pamiętnik Yukiteru, pokazujący jej przyszłość związaną ze swoim obiektem uczuć.
 • Deus Ex Machina – kilkumetrowy facet z czaszką zamiast głowy, ubrany w mundur, którego nie wstydziłby się założyć sam Heinrich Himmler. Szefuje grze i od czasu do czasu czitersko wtrąca się do niej.
 • Mur Mur – wyglądająca jak kilkulatek, czarnoskóra niewolnica seksualna Deusa. Od czasu do czasu wtrąca się do gry i pomaga Yuno.
 • Takao Hiyama – seryjny zabójca, koleś, który opanował krojenie kebaba, gdyż używa swego rodzaju zmodyfikowanej maczety. Dorabia jako nauczyciel, gdzie może dowiedzieć się więcej na temat swoich przyszłych ofiar. Trzeci posiadacz Pamiętnika, w którym ma zapisane wszystkie przyszłe morderstwa oraz przez który popełnił samobójstwo (słysząc, że jest dowód na to, co robi, postanowił go zniszczyć... no, 3 razy).
 • Minene Uryuu – imigrantka z Afganistanu, specjalistka od wysadzania. Posiada Pamiętnik Ucieczki, wskazujący jej drogę którą może umknąć oddziałowi SWAT po wysadzeniu w powietrze jakiegoś budynku użyteczności publicznej. Traci rękę i oko, zostaje jednak półbogiem, dzięki czemu potrafi teleportować się i rodzić latające dzieci.
 • Aru Akise – detektyw-amator i pedał-profesjonalista, stworzony przez Deusa do zbierania informacji o graczach, który dosłownie stracił głowę z miłości do Yukiteru. Posiada Pamiętnik Detektywa, pozwalający mu na czytanie przepowiedni z innych pamiętników. Jego orientacja tak się spodobała nastoletnim fankom, że doczekał się osobnej mangi.
 • Keigo Kurusupolicjant, sprzymierzony przez jakiś czas z Yukiteru i Yuno, posiadacz Pamiętnika Śledczego, chcący zostać bogiem, aby móc przyśpieszyć upływ czasu, gdyż jego śmiertelnie chory syn miał wizytę u lekarza zaplanowaną na 2018, a operację na 2025 rok.
 • John Bacchus – burmistrz Sakurami City i pomysłodawca pamiętników, chroniąc się przed Amano, schował się w sejfe bankowym, do którego dostęp mieli tylko on i Yuno. Głupszej kryjówki nie dało się wymyślić.
 • Hinata Hino – przyjaciółka Yukiteru, ich przyjaźń umocniła się, gdy ona usiłowała go zabić przy pomocy stuningowanych psów swojego ojca.
 • Mao Nonosaka – słodka czternastolatka o delikatnym głosie, która jest dumna z tego, że jest lesbijką. Zawsze wyposażona w aparat, którym robi zdjęcia w najmniej odpowiednich sytuacjach[1]. Z chęcią maca cycki swojej najlepszej psiapsióły Hinaty.
 • Ouji Kosaka – największy cCenzura2.svg, zdrajca oraz przyjaciel Yukiteru. Najpierw robi, potem myśli – raz omału nie przypłacił tego życiem przy spotkaniu z Yuno. Swego czasu otrzymał sztuczny Pamiętnik Zwycięstwa, w którym to miał zapisane same swoje... no, zwycięstwa, ale nie porażki[2]

Przypisy

 1. Zależy dla kogo...
 2. Tym razem zapłacił za to życiem.