Puella Magi Madoka Magica

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przykład interakcji między głównymi bohaterkami. Od razu widać, że coś jest na rzeczy.

Puella Magi Madoka Magicachińska bajka. Bardziej drastyczna i, o ironio, bardziej przesłodzona wersja „Czarodziejki z Księżyca”. Stworzone pod przykrywką bajki anime dla dziewczynek, żeby niczego nieświadomi rodzice nie wiedzieli, że zawarte w nim treści, mają nauczyć ich córki różnych sposobów na zmasakrowanie zwierzątka domowego i zachęcić je do spędzania czasu w większych grupach.[1] Oczywiście, jak to bywa w przypadku anime, seria cieszy się dużym zainteresowaniem również wśród starszych widzów.[2]

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Anime opowiada o dziewczynkach, które stają się czarodziejkami, poprzez zawarcie kontraktu[3] z białym, podejrzanym szczuro-kotem (wbrew pozorom nie jest to anime, które ma na celu zniechęcenie młodzieży do narkotyków). Cała akcja rozpoczyna się od momentu, w którym główna bohaterka – Madoka Kaname, zaczyna miewać dziwne sny, z podtekstem homoseksualnym. Dziwnym zrządzeniem losu, tego samego dnia, w jej klasie pojawia się dziewczyna z jej snów – Homura Akemi, która potem okazuje być się czarodziejką. Madoka, wraz z przyjaciółką Sayaką, dowiaduje się o ukrytej tożsamości swojej nowej koleżanki z klasy, gdy ta próbuje zajebać jak psa zgładzić białego szczuro-kota. Nasza dobroduszna bohaterka ratuje niewinnego zwierzaczka i tak rozpoczyna się jej ostro pochrzaniona przygoda w świecie wiedźm i magii.

Bohaterowie[edytuj • edytuj kod]

Madoka Kaname[edytuj • edytuj kod]

Nawet jeśli nie możesz mnie zobaczyć, nawet jeśli mnie nie słyszysz, zawsze będę przy tobie

Madoka, czekając na Sayakę pod drzwiami toalety

Idealny przykład typowej, wkurzającej głównej bohaterki. Jak przystało na anime, jako główna bohaterka, jest cała różowa, słodziutka, nieudolna i ciapowata. Przez całą serię nie może się zdecydować, czy chce być czarodziejką, więc z nudów naraża życie oglądając pojedynki z wiedźmami swoich koleżanek.

Homura Akemi[edytuj • edytuj kod]

To wszystko bes sęsu

Homura, która powoli zaczyna wyznawać ideologię emo

Miejscowy Dr. Who. To, ile razy Madoka zdążyła już wąchać kwiatki od spodu, wie tylko ona, bo jako jej dziewczyna przyjaciółka ma dziwne zboczenie i wciąż cofa się w czasie by popatrzeć jak Madoka ginie. Nie lubi się z Mami, ale ta ma większe problemy na głowie. Zamiast ostrzec Madokę i Sayakę[4], to woli potajemnie próbować je ratować, co i tak jej beznadziejnie wychodzi.

Kyūbey[edytuj • edytuj kod]

Nasze kontrakty są całkowicie zależne od waszej zgody. Myślę, że to, samo w sobie, jest całkiem miłe z naszej strony

Kyūbey, o ubezpieczeniu w razie wypadku

Wyżej wspomniany koto-szczur. Zawiera podejrzane kontrakty z nic niepodejrzewającymi, odmóżdżonymi dziewczynkami w okresie dojrzewania. W aktach Interpolu figuruje także jako QB.

Sayaka Miki[edytuj • edytuj kod]

Jestem teraz szczęśliwsza niż kiedykolwiek mogłabym być!

Sayaka, gdy niemal została zabita przez Kyōko w trakcie scen sado-maso

Niezrównoważona przyjaciółka Madoki. Choruje na syndrom deski. Udaje bezinteresowną, a tak naprawdę chce po prostu zaliczyć kolegę. W późniejszych odcinkach jest w związku sado-maso z Kyōko.

Mami Tomato Tomoe[edytuj • edytuj kod]

Nie powinnyście pragnąć być takie, jak ja. Ja tylko próbuję być cool

Mami chwilę przed śmiercią

Znana bardziej jako „ta cycata”. Przewodniczka Madoki i Sayaki po świecie magii. Jest w napiętych relacjach z Homurą[5]. Traci głowę dla pewnej wiedźmy. Musiała opuścić Dream Team ze względu na sprawy osobiste, z którymi miała prawdziwe urwanie głowy.

Kyōko Sakura[edytuj • edytuj kod]

Pośpiesz się teraz i połam mu ręce oraz nogi tak, by nie mógł użyć ich nigdy więcej. Spraw, by bez ciebie był bezradny. Wtedy będzie twój ciałem i duszą

Kyōko, o swoich sposobach na podryw.

Każda kobieta zazdrości jej metabolizmu. W wolnych chwilach wpierdala lubi jeść. Pojawia się gdyż chciała przejąć dzielnię Mami, ale nieoczekiwanie Sayaka zawiera kontrakt i we dwie toczą dwuosobową wojnę gangów, która zamienia się w lekko porypany związek.

Przypisy

  1. Grupowe orgie
  2. Niewyżyte nastolatki i podejrzani panowie po 40-stce
  3. W zamian za jedno życzenie mają do końca życia, które i tak pewnie będzie krótkie, walczyć z wiedźmami, bo czemu nie?
  4. Tak naprawdę obchodzi ją tylko Madoka
  5. Zapewne Homura zazdrości jej cycków rozmaitych pistoletów