Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Wilhelm Tell

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ratatam tam tam, ratatam tam tam, ratatam ratatam ratatara
Ramtamtam, tam ramtamtam, ratatam ratatam ratata!

Motyw muzyczny o Wilhelmie Tellu, znany z telefonów komórkowych.

Wilhelm Tell – pierwszy Szwajcar na świecie, istniejący w czasach, kiedy Szwajcarii jeszcze nie było.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Wilhelm urodził się na terenie przyszłej Szwajcarii, będąc pierwszym człowiekiem czującym się prawdziwym Szwajcarem (a nie żadnym podrabiańcem!). Mieszkał w miasteczku Burger Bürglen, dwie ulicy od chaty Robina Hooda. Ustawki między ziomkami Tella a bandą Robina kończyły się zawsze srogim wpierdolem dla tego drugiego, toteż po kilku latach wyemigrował on do Anglii. Więcej – tak bardzo bał się Wilhelma, że zaszył się głęboko w lesie. Od tamtej pory, na dzielni niepodzielnie panował gang Szwajcara.
W dorosłym życiu Wilhelm Tell był zbójnikiem, to znaczy zabierał wszystkim możliwym, a dawał sobie. Latał po górach i dolinach z kuszą, ktora była akurat zakazana przez klechów. Wilhelm nic z sobie z tego nie robił, czyli na owe czasy był hardkorem. Z tej kuszy strzelał nawet na jabłka umieszczonego na głowie swojego syna. Niestety, filmiku z tego strzelania nie ma na YouTube. A szkoda...
Ponoć całym powyższym procederem Wilhelm Tell walczył o wolność Szwajcarii. Poniekąd tłumaczy to fakt, że obecnie Szwajcarzy łupią nas po zbójecku, podwyższając kurs franka.

Kontrowersje[edytuj • edytuj kod]

Postać Wilhelma Tella stała się globalnym symbolem ucisku owoców i warzyw. Symboliczne strzelenie do jabłka zostało przez Greenpeace i resztę ekologów uznane za symbol męczeństwa tychże. Co roku, w rocznicę tego soczystego krwawego wydarzenia urządzane jest palenie kukły Tella połączone z pieczeniem na niej kiełbasek.

Znaczenie nazwiska[edytuj • edytuj kod]

Tell to po angielsku znaczy mów. A move to po angielsku idź. Więc Wilhelm sobie poszedł...


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.