Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
Linia 16: Linia 16:


== Logo ==
== Logo ==
Przez wiele lat UMK cieszyło się logiem, który stworzył jakiś artysta po LSD. Z okazji 70-lecia istnienia uczelni zdecydowano się zmienić logo, gdyż stare długo się rysowało w programie [[Inkspace]]. Nowe logo jest prosta i ma przypominać [[Układ Słoneczny]] w wersji demo – mamy duże niebieskie kółko (które nawiązuje do [[kosmos]]u), w jego środku jest mniejsze żółte (symbolizującą [[Słońce]]), a na dole ucięto fragment największego koła, byle wcisnąć kropkę reprezentującą [[Ziemia|Ziemię]]. Nowe logo kosztowało raptem 56 tysięcy złotych i spotkało się ze sporym odzewem. Pierwotnie logo miało być jeszcze prostsze (samo niebieskie kółko + żółty napis UMK Comics sansem), ale telewizja [[TVN]] zagroziła władzom uniwersytetu pozwem za skopiowanie ich loga. Na mocy ugody pomiędzy stronami zmodyfikowano projekt.
Przez wiele lat UMK cieszyło się logiem, który stworzył jakiś artysta po LSD. Z okazji 70-lecia istnienia uczelni zdecydowano się zmienić logo, gdyż stare długo się rysowało w programie [[Inkspace]]. Nowe logo jest proste i ma przypominać [[Układ Słoneczny]] w wersji demo – mamy duże niebieskie kółko (które nawiązuje do [[kosmos]]u), w jego środku jest mniejsze żółte (symbolizującą [[Słońce]]), a na dole ucięto fragment największego koła, byle wcisnąć kropkę reprezentującą [[Ziemia|Ziemię]]. Nowe logo kosztowało raptem 56 tysięcy złotych i spotkało się ze sporym odzewem. Pierwotnie logo miało być jeszcze prostsze (samo niebieskie kółko + żółty napis UMK Comics sansem), ale telewizja [[TVN]] zagroziła władzom uniwersytetu pozwem za skopiowanie ich loga. Na mocy ugody pomiędzy stronami zmodyfikowano projekt.


Eksperci z Bydgoszczy uważają, że logo jest dobre, tylko niedokończone. Według władz bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego największe koło to macica, mniejsze to komórka jajowa, a to wcinające się kółko to plemnik bez witki. Logo ma symbolizować narodziny nowego studenta, który dzięki wyższemu wykształceniu znajdzie pracę w najbliższym barze [[McDonald's]].
Eksperci z Bydgoszczy uważają, że logo jest dobre, tylko niedokończone. Według władz bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego największe koło to macica, mniejsze to komórka jajowa, a to wcinające się kółko to plemnik bez witki. Logo ma symbolizować narodziny nowego studenta, który dzięki wyższemu wykształceniu znajdzie pracę w najbliższym barze [[McDonald's]].

Wersja z 20:36, 1 paź 2018

Logo UMK – pierwotnie miało to być samo niebieskie kółko z żółtym napisem UMK, ale po proteście stacji TVN zmieniono koncepcję
Plakat ogłaszający potańcówkę na 10 kwietnia, stworzony przez Wydział Nauk Historycznych UMK

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (w skrócie UMK) – najważniejszy uniwersytet w Toruniu. Na UMK studiują trzy grupy studentów. Są to mieszkańcy różnych miasteczek i wsi z województwa kujawsko-pomorskiego, przypadkowi obcokrajowcy, którym zachciało się studiować w Polsce (głównie z Chin, Ukrainy i Radomia) oraz frajerzy z Torunia, którzy nie dostali się na Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Priorytety na UMK

W swoim statucie Uniwersytet Mikołaja Kopernika obiecał realizację sześciu podstawowych rzeczy. Są to (w kolejności od najważniejszych):

  • ciągle prowokowanie wkurzonej Bydgoszczy, która ma mniej prestiżowy uniwerek od Torunia;
  • ciągle nabijanie się ze Szkoły Medialnej Ojca Tadeusza Rydzyka;
  • nabijanie liczby mieszkańców Torunia poprzez przyjmowanie jak największej liczby studentów;
  • promocja języka ukraińskiego;
  • promocja języka rosyjskiego;
  • nauczanie studentów.

Co po studiach?

Najzdolniejsi absolwenci często znajdują pracę w najbliższym barze lub supermarkecie. Ci mniej zdolni całą swoją energię na myślenie poświęcają na przeglądanie ogłoszeń o pracę w Bydgoszczy, Gdańsku lub Poznaniu. Ze schematu wyłamał się Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, który oddał Ameryce dwóch najzdolniejszych uczniów. Jeden z nich odkrył jako pierwszy planety pozasłoneczne, a drugi wydał na świat memy o Polaku.

Przez wiele lat UMK cieszyło się logiem, który stworzył jakiś artysta po LSD. Z okazji 70-lecia istnienia uczelni zdecydowano się zmienić logo, gdyż stare długo się rysowało w programie Inkspace. Nowe logo jest proste i ma przypominać Układ Słoneczny w wersji demo – mamy duże niebieskie kółko (które nawiązuje do kosmosu), w jego środku jest mniejsze żółte (symbolizującą Słońce), a na dole ucięto fragment największego koła, byle wcisnąć kropkę reprezentującą Ziemię. Nowe logo kosztowało raptem 56 tysięcy złotych i spotkało się ze sporym odzewem. Pierwotnie logo miało być jeszcze prostsze (samo niebieskie kółko + żółty napis UMK Comics sansem), ale telewizja TVN zagroziła władzom uniwersytetu pozwem za skopiowanie ich loga. Na mocy ugody pomiędzy stronami zmodyfikowano projekt.

Eksperci z Bydgoszczy uważają, że logo jest dobre, tylko niedokończone. Według władz bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego największe koło to macica, mniejsze to komórka jajowa, a to wcinające się kółko to plemnik bez witki. Logo ma symbolizować narodziny nowego studenta, który dzięki wyższemu wykształceniu znajdzie pracę w najbliższym barze McDonald's.

Juwenalia

UMK co roku organizuje huczne juwenalia. O ile mniej prestiżowe uczelnie (z Uniwersytetem Jagiellońskim na czele) pozwalają sobie tylko na Krzysztofa Krawczyka, tak toruńscy organizatorzy co roku zapraszają znane gwiazdy, którzy cieszyli się dużą popularnością w kujawsko-pomorskich remizach strażackich. Finał święta to napełnianie wodą basenu (znajdującego się w pobliżu Biblioteki Głównej), która ma zmyć wszystkie rzygowiny.