Mgławica Oriona: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(link)
(Spróbujmy..)
 
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Mgławica Oriona''' – miejsce w Kosmosie do którego tęsknią wyznawcy wielu religii. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że tutaj mieszka [[Ozyrys]] i z tego właśnie względu otwór [[Piramida (architektura)|Piramidy Cheopsa]] został wycelowany do tej właśnie mgławicy. Tę starożytną wiarę odnowili w nowożytności [[Kościół Adwentystów Dnia Siódmego|adwentyści]], którzy twierdzą, że spędzą tu równo 1000 lat i ani dnia więcej.
'''Mgławica Oriona''' (też '''Wielka Mgławica Oriona''') – miejsce w [[Kosmos]]ie do którego tęsknią wyznawcy wielu religii, [[Erich von Däniken]], a także jedyna mgławica znana szerzej poza kręgiem astronomów z [[NASA]] i Piwnic pod Toruniem. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że tutaj mieszka [[Ozyrys]] i z tego właśnie względu otwór [[Piramida (architektura)|Piramidy Cheopsa]] został wycelowany do tej właśnie mgławicy. Tę starożytną wiarę odnowili w nowożytności [[Kościół Adwentystów Dnia Siódmego|adwentyści]], którzy twierdzą, że spędzą tu równo 1000 lat i ani dnia więcej.

Na początku lat 90. grupa astronomów-adwentystów z Waco podjęła próbę zbadania, czy rzeczywiście Bóg mieszka w Mgławicy Oriona. Eksperyment z 1993 roku zakończył się częściowym sukcesem – lider badaczy, David Koresh, dotarł na miejsce, jednak zamiast Boga znalazł tam kreacjonistyczne poglądy ze ''Znaków czasu'', które dawno temu odleciały w kosmos.

== Zobacz też ==
* [[Mgławica Tykwa]]


[[Kategoria:Mgławice]]
[[Kategoria:Mgławice]]

Aktualna wersja na dzień 13:03, 21 lip 2020

Mgławica Oriona (też Wielka Mgławica Oriona) – miejsce w Kosmosie do którego tęsknią wyznawcy wielu religii, Erich von Däniken, a także jedyna mgławica znana szerzej poza kręgiem astronomów z NASA i Piwnic pod Toruniem. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że tutaj mieszka Ozyrys i z tego właśnie względu otwór Piramidy Cheopsa został wycelowany do tej właśnie mgławicy. Tę starożytną wiarę odnowili w nowożytności adwentyści, którzy twierdzą, że spędzą tu równo 1000 lat i ani dnia więcej.

Na początku lat 90. grupa astronomów-adwentystów z Waco podjęła próbę zbadania, czy rzeczywiście Bóg mieszka w Mgławicy Oriona. Eksperyment z 1993 roku zakończył się częściowym sukcesem – lider badaczy, David Koresh, dotarł na miejsce, jednak zamiast Boga znalazł tam kreacjonistyczne poglądy ze Znaków czasu, które dawno temu odleciały w kosmos.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]