Panorama (TVP2)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Panorama)
Wiarygodna prezenterka Panoramy

Panorama – program informacyjny, który powstał w 1987 roku. Do roku 1990 nazywał się Panorama dnia. Przyszło wyzwolenie. Rok później w ramach wielkiej akcji obcinania końcówek Panorama dnia stała się Panoramą. Panoramę prowadziło dwóch przypadkowych typków, zupełnie niezorientowanych w sprawach dotyczących alkoholu. Dopiero w 1997 roku wielką wodzówną Panoramy została Krystyna Czubówna, która potem zaczęła układy z Telekomunikacją Polską i Jerzym Dudkiem. Po wszystkim Panorama zyskała nową oprawę graficzną, tworzoną przez tabun grafików i pijaków. Panorama zyskiwała udziały w rynku. W 2005 roku Panorama zyskała obecną oprawę graficzną i nowych, seksownych prezenterów. W 2006 Panorama przeszła na niebieski.

Panorama obecnie[edytuj • edytuj kod]

Panorama posiada hasło Panorama – najbardziej Wolska. Dziennik ów podaje głupawe informacje o rzeczach niepoważnych i niecenzuralnych. W 2006 roku zmieniono oprawę graficzną programu z bardzo ważnego powodu. Otóż od 2005 roku Panorama posiadała pomarańczowe studio i oprawę graficzną. Pomarańcz w studiu i czołówce Panoramy był zgniły, przez co wiele widzów tego programu wymiotowało. Jesienią 2008 roku znów pomarańcz zagościł w Panoramie. Nie jest już tak zgniły, jak jego poprzednia wersja. Ważnym elementem nowej oprawy graficznej jest skórka pomarańczy, otaczająca kulę ziemską. Od marca 2010 wprowadzono po raz kolejny oprawę graficzną robiona przez lekko podpitych pracowników TVP.

Prezenterzy Panoramy[edytuj • edytuj kod]

  • Marta Kielczyk – w Panoramie od 1999 roku. Stan cywilny panna. Hodowała ptaki śpiewające. Obecnie bez zwierząt.
  • Andrzej Turski – żywa skamielina, delegat na ostatni zjazd PZPR, hoduje złote karasie w przydomowej sadzawce. Obecnie umarło się mu.
  • Joanna Racewicz – dobra kobieta, wdowa po Pawle Janeczku, który zginął w Smoleńsku. Najbardziej na świecie kocha Donalda Tuska.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]