Szybka piłka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Załoga Szybkiej Piłki w komplecie...

Szybka piłka (ur. 20 lipca 2008) – magazyn ekstraklasy nadawany na antenie TVP2 w niedzielę, w godzinach, w których każdy kibic wysypia się przed robotą lub siłownią.

Prowadzący[edytuj • edytuj kod]

Prowadzenia tego programu podjęła się dwójka wspaniałych dwójkowych dziennikarzy sportowych, Maciej Iwański oraz Rafał Patyra. Obaj na zmianę lubili sypnąć żarcikiem, z którego obaj się także śmieją, po chwili tonując nastroje stwierdzeniem ale w końcu to jest Szybka Piłka....

Gościoeksperci[edytuj • edytuj kod]

Stałym gościoekspertem był Maciej Szczęsny. Znał się na interwencjach bramkarzy, błędach sędziowskich i braciach Brożek, uznawany za polskiego Szwarcenegera, ponieważ ma bardzo kwadratową głowę. Lubił się kłócić z Michałem Kołodziejczykiem.

Poza tym Szybka Piłka posiadała jednego gościoeksperta wymiennego, którymi byli:

  • Michał Kołodziejczyk (Rzeczpospolita) – ze swoją znaną i lubianą grzywką, często sprzeciwiał się Szczęsnemu.
  • Robert Błoński (Gazeta Wyborcza) – posiadał znane opinie na wszystkie tematy, a najbardziej na temat transferów i to najlepiej braci Brożków.
  • Robert Zieliński (Dziennik Polska) – lubił przytoczyć czyjeś wypowiedzi, lub rzec co też ostatnio zrobił wspólnie z kolegami z Dziennika Polska. Jego cechą charakterystyczną jest wypowiadanie się na temat braci Brożków.

Ekspert od spraw sędziowskich[edytuj • edytuj kod]

Naszym ekspertem od spraw sędziowskich był do końca sezonu 2009/2010 Jarosław Szostek, witamy cię, Jarku. Jarek został zaproszony do programu dla rozładowania atmosfery, cały czas się głupio cieszył i robił ładne miny. Zdarzało się, że oceniał pracę sędziów. Jego ulubionym ulubieńcem był Tomasz Mikulski z Lublina. O tego arbitra zawsze kłócił się z jego ziomkiem – Patyrą. Ciekawostka: Jarek potrafił rozewrzeć usta od ucha do ucha nie śmiejąc się.

Formuła[edytuj • edytuj kod]

Prowadzący wchodzą do studia, zasłaniając twarze kartkami niewiadomego pochodzenia pomagającymi w prowadzeniu. Na dobry początek sypią tekst:

Któraśtam kolejka Ekstraklasy za nami, dla kogo okazała się szczęśliwa? Czy któraśtam drużyna zachowała pozycję lidera? Odpowiedzi na te pytania poznamy już za chwilę w magazynie Szybka Piłka. Naszymi gośćmi w studiu są jak zawsze Maciej Szczęsny oraz jeden z wymiennych gościoekspertów. Sprawy sędziowskie to jak zwykle Jarosław Szostek, witamy cię, Jarku. Program poprowadzą Maciej Iwański oraz Rafał Patyra. Załoga Szybkiej Piłki w komplecie, możemy zaczynać.

Na początek jak zawsze następuje rozwiązanie konkursu na gola i kiksa kolejki. Można wygrać ajpoda nano. W plebiscycie na gola zawsze zwycięża bramka strzelona w okienko, choćby nawet w najprostszy sposób. Strzał po ziemi z 60m nie ma szans. Kiksem kolejki zawsze jest bramka samobójcza, strzelona choćby celowo.

Później następują relacje z meczów danej kolejki, zawierające skróty spotkań przeplatane wypowiedziami gościo-ekspertów i wychwytywanie błędów sędziów. Na koniec ogłaszany jest następny konkurs na gola i kiksa kolejki i następuje podsumowanie w pozycji stojąco-idącej w kierunku kamery. Do zobaczenia.