Jacek Kurski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Kurski na plakacie propagandowym
Ojciec Jacka Kurskiego

A twój dziadek był w Wehrmachcie!

Jacek Kurski do kogokolwiek

Furia na TVP to atak na ostoję prawdy, wolności pluralizmu medialnego w PL

Jacek Kurski, 03.02.2019 r.

Przez ostatnich 7 lat TVP udało się przywrócić realny pluralizm medialny w Polsce, a przede wszystkim odbudować siłę i prestiż nadawcy publicznego

Jacek Kurski, 12.09.2022 r.

Cud życia

Tomasz Kammel o Jacku Kurskim

Aleksander Kwaśniewski ma więcej seksapilu

Jacek Kurski podczas wywiadu dla stacji TVN

Jacek Bulterier Kurski (ur. 22 lutego 1966 w Gdańsku) – polski dziennikarz, polityk, poseł na Sejm V i VI kadencji, w latach 2009–2014 europoseł, reżyser filmów fantasy, a w latach 2016-2022 prezes Telewizji Polskiej. Jacek określił swoje cele podczas jednego z wywiadów w 2005 roku: Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi.

Charakterystyka[edytuj • edytuj kod]

Człowiek z gatunku kaczkomo bardzoniesapiens. Jego kłamliwe sztuczki doprowadziły „ciemny lud” do zniknięcia przytulanek i jedzenia z półek i lodówek w domach tychże. Znany też z pokazywania wszystkim swej polskości i z niesamowitego zmysłu wykrywania wszelkich „afer”, których dopuściły się konkurencyjne partie (głównie PO, które jest siedzibą wszelkiego zła). Charakteryzuje się niezwykle rozwiniętą wyobraźnią – potrafi nawet udowodnić Jarosławowi, że białe jest białe, a czarne – czarne. Krasomówca. Jednym zdaniem potrafi zjednać sobie tłumy i fakty. Fakt, że tłumy tumanów, ale zawsze to coś. Jego główne motto: debil zawsze swoich przyciągnie.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Jacek Kurski to pasjonat sportów wyścigowych – być może następca Roberta Kubicy. Uwielbia pokonywać szosy z dużą prędkością. Przy przekroczeniu prędkości, solidarnie i jak przystało na patriotę, zasłania się Sejmową Legitymacją.
  • Na podstawie jego kariery w TVP Marco Brambilla stworzył film Człowiek demolka.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy: