Jacek Kurski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kurski na plakacie propagandowym
Ojciec Jacka Kurskiego

A twój dziadek był w Wehrmachcie!

Jacek Kurski do kogokolwiek

Aleksander Kwaśniewski ma więcej seksapilu

Jacek Kurski podczas wywiadu dla stacji TVN

Jacek Bulterier Kurski (ur. 22 lutego 1966 w Gdańsku) – polski dziennikarz, polityk, poseł na Sejm V i VI kadencji, w latach 2009–2014 europoseł, reżyser filmów fantasy, a od 2016 roku prezez Telewizji Polskiej. Jacek określił swoje cele podczas jednego z wywiadów w 2005 roku: Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi.

Charakterystyka

Człowiek z gatunku kaczkomo bardzoniesapiens. Jego kłamliwe sztuczki doprowadziły „ciemny lud” do zniknięcia przytulanek i jedzenia z półek i lodówek w domach tychże. Znany też z pokazywania wszystkim swej polskości i z niesamowitego zmysłu wykrywania wszelkich „afer”, których dopuściły się konkurencyjne partie (głównie PO, które jest siedzibą wszelkiego zła). Charakteryzuje się niezwykle rozwiniętą wyobraźnią – potrafi nawet udowodnić Jarosławowi, że białe jest białe, a czarne – czarne. Krasomówca. Jednym zdaniem potrafi zjednać sobie tłumy i fakty. Fakt, że tłumy tumanów, ale zawsze to coś. Jego główne motto: debil zawsze swoich przyciągnie.

Ciekawostki

  • Jacek Kurski to pasjonat sportów wyścigowych – być może następca Roberta Kubicy. Uwielbia pokonywać szosy z dużą prędkością. Przy przekroczeniu prędkości, solidarnie i jak przystało na patriotę, zasłania się Sejmową Legitymacją.
  • Na podstawie jego kariery w TVP Marco Brambilla stworzył film Człowiek demolka.

Zobacz też

NonNews
Zobacz w NonNews tematy: