Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Magazyn Kryminalny 997

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nie krzycz, nie krzycz, park narodowy tu obowiązuje!

Hasło kampanii skierowanej do Polek, by uważały na gwałciciela

Magazyn Kryminalny 997polski program telewizyjny, który miał za zadanie rozwiązać najbardziej beznadziejne morderstwa w Polsce. Program ten obok odtwarzania rekonstrukcji zabójstw i apelowania widzów o pomoc w ujęciu mordercy zatrudniał morderców do odgrywania rekonstrukcji zdarzeń.

Historia programu[edytuj • edytuj kod]

W 1983 roku zniesiono stan wojenny. Tym samym wielu wojskowych odsunięto z prowadzenia Dziennika Telewizyjnego i innych programów. Jako, że część dziennikarzy odmówiło powrotu do TVP, przywrócono do pracy paru wojskowych. Jednym z nich był płk Płócienniczak, któremu dano program kryminalny. Program szybko przypadł do gustu 90% Polaków (pozostałe 10% to pracownicy MO, którzy nie poradzili sobie ze sprawami prezentowanymi w programie).

Niezmiennie od 1985 roku na początku programu puszczano utwór „Cronus (Saturn)” zespołu Chase. Istnieje legenda miejska mówiąca, że program zdjęto po tym, gdy chłopaki z Chase upomniały się o tantiemy za korzystanie z utworu.

Przykładowe morderstwa pokazane w programie[edytuj • edytuj kod]

  • W Lipnie zamordowano 93-letnią emerytkę za pomocą tłuczka do mięsa. Mordercą okazuje się po trzecim odcinku jej 95-letni mąż, który wolał pobyt w więzieniu niż marne życie polskiego emeryta. Ze względu na stary wiek, otrzymał warunkowe zawieszenie kary.
  • W Tulczynie (woj. lubelskie) w gospodzie pobito 22-letniego księdza Adama P. Za bójką stał lokalny biznesmen Janusz T., mający całą wieś w garści.
  • W Iławie doszło do napadu na polskiego pasera Janusza K. kupującego kradzione niemieckie samochody. Za napadem stanął jego szwagier, Andrzej R.
  • W Wadowicach w niewyjaśnionych okolicznościach zmarła Katarzyna B. Jak ustaliła policja, kobietę zamordowano w Suwałkach.
  • W Kluczborku i okolicach doszło do serii napadów na stację benzynowe. Sprawcą okazała się tamtejsza mafia działająca pod nazwą Urząd skarbowy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]