TVP Rozrywka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

TVP Rozrywka – poboczny kanał TVP zajmujący się puszczaniem archiwum treści uznanych za rozrywkę[1].

Dostępność[edytuj • edytuj kod]

Kanał jest dostępny tylko w Polsce. Można odbierać zarówno poprzez płatne usługi operatorów telewizji, talerz satelitarny, talerze kuchenne[2], jak i zwykłą kablówkę. Próba odbioru kanału poza Polską kończy się uzyskaniem czarnego, pustego ekranu.

Oferta programowa[edytuj • edytuj kod]

Oferta obejmuje same powtórki powtórkowych powtórek, chociaż na szczęście nie tak stare jak na TVP Polonia czy TVP Seriale. Ramówka to w 90% w kółko powtarzane kabarety, ale także:

  • Bake Off – Ale ciacho! – pierwsze odcinki programu pokazującego pieczenie ciast według przepisów R. Makłowicza z 1995 roku;
  • Big Music QuizJaka to melodia dla celebrytów zeszłego stulecia kręcona w średniojasnym studiu, w którym Sławomir Zapała rozświetla tylko swój telewizor[3].
  • Familiada – odcinki z czasów, gdy „więcej niż jedno zwierzę” święciło triumfy, a żarty prowadzącego były udane.
  • Kocham Cię, Polsko! – program teoretycznie sprawdzający wiedzę celebrytów o Polsce. Kanał puszcza odcinki tylko za Macieja (W)kurzajewskiego[4];
  • Postaw na milion – przewodnik dotyczący tego, jak stracić publicznie cały milion złotych, który później i tak trafia z powrotem do TVP.
  • Koło Fortuny – kręcenie kołem, odgadywanie haseł, usiłowanie utrzymania zdrowia psychicznego po „śpiewie” Rafała Brzozowskiego. Tak, Brzowskiego bo Norbi jest zbyt nowy, by zagościć tutaj.
  • Szkoła z TVP - program, który ze względu na swój rozrywkowy charakter docelowo miał być puszczany tylko tutaj, ale liczba wyemitowanego materiału była nie do uniesienia, więc postanowiono rozdzielić go po równo po niemal wszystkich kanałach.

Przypisy

  1. Chociaż nie wszystkie treści są rozrywkowe
  2. Minimum dziesięć talerzy o średnicy 19 centymetrów lub większej
  3. W komputerach z Windowsem Millennium edition jest źle działający program, przez który żarówki słabo świecą
  4. Odcinki z B. Kurdejową-Szatanową nie są dostępne w archiwum, bo jakość tych filmów jest niższa od jakości grafik w MSDOS-ie


Noia 64 apps knode.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny mediów i prasy. Jeśli podoba ci się Monika Olejnik – rozbuduj go.