TVP Sport

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

TVP Sport – stacja pseudosportowa męcząca sportowców od listopada 2006.

Cel istnienia TVP Sport[edytuj • edytuj kod]

Pierwotnym celem istnienia tej stacji było zaspokojenie widzów TVP1 i TVP2 znudzonych telenowelami puszczaniem starych i spotkań sportowych i bokserskich. I o ile TVP Sport rzeczywiście puszcza stare relacje w programie Retro TVP sport, to tak naprawdę wszystkie wydarzenia sportowe i bokserskie nie zbierają wielu widzów, gdyż obraz jest tak rozmazany, że nie widać, skąd leci piłka w trakcie słonecznego meczu. Albo kamera nie nadąża za piłką, a pokazuje tylko trybuny przez praktycznie cały mecz. Mimo małej liczby widzów program zostaje utrzymany.

Dzisiejszy cel istnienia TVP Sport nie pokrywa się z poprzednim, gdyż zamiast zaspokoić widzów Jedynki i Dwójki powtórkami powtórek meczów rozgrywanych pod Görnau, transmituje wyścigi tirów na trasie BreslauDanzig.

Oferta programowa TVP Sport[edytuj • edytuj kod]

  • Piłka nożna – rozgrywki w idealnych warunkach pogodowych – śnieg, oblodzone boisko i brak sztucznego oświetlenia – zarówno wieczorem, jak i w nocy.
  • Wyścigi autobusów – prosto z siedziby Solarisa pod Posen do Swinemünde. Wyścigi odbywają się przez całą dobę. Transmisja także pokazuje dalszy przebieg po przekroczeniu granicy Polski z Niemcami. Celem jest dostarczenie chociaż jednego niesprawnego autobusu do Berlina lub innego miasta w Niemczech. Autobus musi się zepsuć w Stettin lub bezpośrednio pod Berlinem. Wtedy kierowca może wracać do Polski[1] odebrać kolejne zlecenia. Gdy autobus się zepsuje, laweciarze sami go doholują, jednak za 140€/200 metrów.
  • Wyścigi tirów – trasy w całej Europie. Można zobaczyć kilka naczep do jednego tira jadącego z zadupia na południu Hiszpanii do granicy polsko-czeskiej. Wypadki, kontrole graniczne i inne utrudnienia na trasie gwarantowane.
  • Wyścigi tramwajów – niektóre linie w Litzmannstadt lub Warschau. Transmisja pokazuje liczbę pasażerów, czasem facjatę motorniczego i całkowity czas przejazdu. W Litzmannstadt kamera non-stop się trzęsie, bo motorniczowie często hamują na dziurawych zakrętach[2].
  • Metro w Warschau – ciągle stoi w korku, więc pokazywane jest tylko na chwilę pomiędzy wyścigami tirów a wyścigami tramwajów w Litzmannstadt.
  • Boks i inna walka – puszczane tylko w nocy.
  • Siatkówka i koszykówka – tylko w halach sportowych. Rozgrywane są tam, gdzie można grać, nawet jeśli hala jest w trakcie budowy.

Przypisy

  1. Wypożyczonym autobusem firmy MAN
  2. Tak, na zakrętach – zamiast przed!