Ekspert (piłka nożna)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Typowa akcja zanalizowana przez eksperta
Profesjonalna analiza bramki

Ekspert – termin określający osobę – byłego trenera bądź obecnego lub byłego zawodnika. Przeważnie ze swojej funkcji nie wywiązywał się zbyt dobrze, więc nie dali mu milionowej emerytury, przez co musi dorabiać na boku by zarobić trochę tysięcy groszy. Osobnik ten zna się na piłce nożnej i większość swego czasu spędza w Studiu Mundialowym Telewizji Polskiej oraz Polsatu. Ekspertowi towarzyszą przeważnie inni eksperci oraz prowadzący Studio MundialoweWłodzimierz Szaranowicz, Przemysław Babiarz (TVP), a także Mateusz Borek i Bożydar Iwanow (z Polsatu).

Najbardziej znanym, byłym ekspertem jest Jan Tomaszewski. Wypadł on z tego grona, w wyniku zatargu z prezesem KC PZPN Michałem Listkiewiczem, któremu to niby obraził psa.

Eksperci dzielą się na dwie zasadnicze grupy:

  • Super Eksperci – znają się na piłce bardzo dobrze, czasami w ich wypowiedziach pojawiają się mądre sformułowania. To oni analizują sytuacje meczowe. Mówią zwykle najwięcej, głównie jakieś głupoty, czasami żartują.
  • Zwykli Eksperci – znają się dobrze na piłce, ale gorzej od Super Ekspertów; mówią zwykle o tym, o czym każdy już dawno wie. Nie analizują sytuacji meczowych, bo nie zostają dopuszczeni do głosu przez prowadzącego, ani przez Super Ekspertów, poza tym pogubiliby się przy obsłudze tego małego ekranika. Czasami uda im się zażartować.

Super Eksperci mają za główne zadanie, wnikliwą, super-dokładną, profesjonalną analizę wszystkich możliwych sposobów gry danej drużyny i ustawień jej zawodników, czyli mówienie w ten sposób, jak niby miałoby to coś zmienić w przebiegu meczu i obrazie gry. Są oni także mistrzami w analizie sytuacji meczowych. Dokonują tego na specjalnych ekranach, gdzie bardzo precyzyjnie i skoordynowanymi ruchami rysują różne kreski, okręgi i inne krzywe zamknięte, posługując się operacjami na macierzach wektorowych i tensorowych, dodatkowo całkując w pamięci funkcje uwikłane 14 zmiennych. Analizę tą prowadzą przeważnie opierając się na pojęciu hiperprzestrzeni euklidesowej 11-wymiarowej, która w pełni pozwala im na wyjaśnienie danej sytuacji meczowej.


Do elitarnego grona Super Ekspertów należą:

Do grona Zwykłych Ekspertów należą:

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: