Południe (dzielnica Gryfina): Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
Linia 14: Linia 14:
{{Miasta województwa zachodniopomorskiego}}
{{Miasta województwa zachodniopomorskiego}}
[[Kategoria:Miasta w województwie zachodniopomorskim]]
[[Kategoria:Miasta w województwie zachodniopomorskim]]
[[Kategoria:Dzielnice Gryfina]]

Wersja z 16:25, 27 lis 2011

Jeśli dzień mija ci nudnie, wsiadaj w zwałę na Południe!

Slogan mieszkańców Gryfina reklamujący dzielnicę

Południe – dzielnica w dzielnicy Dolny Taras w Gryfinie. Odpowiednik Grajdołka.

Historia

Południe nie jest tak stare jak Grajdołek, ani tak stare jak Stare Miasto w Gryfinie. Jednak szczyci się swoją historią. Brak tu zabytków, większość budynków to pozostałość po komunizmie, ale i po erze współczesności wyróżniającej się wyższością, czyli kapitalizmie. Na Południe składają się:

  • Ulica Łużycka – główna oś Południa, która jest trasą wylotową na południe.
  • Bloki – budynki wyglądające jak pudełka od zapałek w różnych kolorach tęczy, które znajdują się po lewej stronie jadąc na Chojnę.
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 – charakteryzuje się świetną lokalizacją w centrum Południa, ale też niesamowitym poziomem edukacji. Walczy z inną świetną szkołą z gryfińskiego parku. Jest to również świetna baza wypadowa na Górkę Miłości.
  • WC Laguna – Wodne Centrum Laguna, bezprawnie zwane Centrum Wodnym, a potocznie po prostu basenem. Posiada wszystko czego dusza zapragnie. Chętnie zwiedzany przez turystów, którzy znudzeni zwiedzaniem Starego Miasta przybywają, by poszaleć w wodzie. Dla gryfinian miejsce dumy i przedmiot chwały, który rozsławiają na cały świat. Jest to również centrum rozrywki i przemysłu gastronomicznego.

Pochodzenie nazwy

Tu gryfinianie się nie popisali, nazwa pochodzi prawdopodobnie od tego, że w południe świeci tam dużo słońca, bo ludzie rozdmuchują chmury, które nadlatują znad Elektrowni. Tak naprawdę jest to smog, ale nikt nie chce się do tego przyznać, bo wtedy okazałoby się że elektrownia zatruwa środowisko, a wg obiegowej opinii tak nie jest.