Nonsensopedia:Ekspresowa kasacja: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(drobne)
Linia 16: Linia 16:


== Podsumowanie ==
== Podsumowanie ==
Wstawianie EK-ów jest pożyteczne, ponieważ niebagatelnie pomaga zadbać o utrzymanie czystości na stronie poprzez regularne usuwanie kiepskich stron oraz wandalizmów. Wszystkie zgłoszone przez was artykuły zgromadzone wówczas będą w jednej kategorii, z której można je w bardzo krótkim czasie usunąć, bez konieczności dokładnego przeglądana w [[Specjalna:Ostatnie_zmiany|indeksu ostatnich zmian]].
Wstawianie EK-ów jest pożyteczne, ponieważ niebagatelnie pomaga zadbać o utrzymanie czystości na stronie poprzez regularne usuwanie kiepskich stron oraz wandalizmów. Wszystkie zgłoszone przez was artykuły zgromadzone wówczas będą w jednej kategorii, z której można je w bardzo krótkim czasie usunąć, bez konieczności dokładnego przeglądania [[Specjalna:Ostatnie_zmiany|indeksu ostatnich zmian]].


[[Kategoria:Strony meta Nonsensopedii|{{PAGENAME}}]]
[[Kategoria:Strony meta Nonsensopedii|{{PAGENAME}}]]

Wersja z 15:45, 23 maj 2012

Ekspresowa kasacja (w skrócie EK) – procedura, w której doświadczeni użytkownicy pomagają administratorom wyłapywanie i szybsze usuwanie artykułów łamiących powody usuwania haseł.

Użycie

EK stosujemy wtedy, gdy natrafimy na spełniającą kryteria powodów usuwania haseł stronę, a nie możemy jej bezpośrednio usunąć ze względu na brak uprawnień administratora. EK może być stosowany przez każdego, nawet niezarejestrowanych użytkowników. Jego użycie polega na wklejeniu szablonu {{ek}} na początek owego artykułu.

Do zgłoszenia można dodać też i jego wyjaśnienie. Nieznacznie, ale ułatwi to administratorowi podjęcie decyzji w sprawie danego hasła. Powód wpisujemy poprzez {{ek|powód}}.

Co dalej?

W tym miejscu kończy się twoja rola. Na stronie pojawi się następujący szablon:

Artykuł ten pojawi się w Kategorii:EK i będzie czekał na administratora, który się nim zajmie. Oczywiście nie ma on obowiązku go usuwać i jeśli nie zgodzi się z twoją opinią, że artykuł do niczego się nie nadaje, tekst prawdopodobnie ocaleje. Dlatego też EK powinno się stosować jedynie w przypadkach ewidentnych. Artykuł, który ci się nie podoba, ale nie jest całkiem beznadziejny, najlepiej zgłosić na listę stron do usunięcia, gdzie o jego losach zadecyduje głosowanie. To samo ma się z rzeczą, gdy w historii strony widnieją autorzy będący administratorami – wtedy artykuł powinien znaleźć się na SDU.

Podsumowanie

Wstawianie EK-ów jest pożyteczne, ponieważ niebagatelnie pomaga zadbać o utrzymanie czystości na stronie poprzez regularne usuwanie kiepskich stron oraz wandalizmów. Wszystkie zgłoszone przez was artykuły zgromadzone wówczas będą w jednej kategorii, z której można je w bardzo krótkim czasie usunąć, bez konieczności dokładnego przeglądania indeksu ostatnich zmian.