Wydra

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Ni to pies, ni to wydra.

Staropolskie przysłowie o wydrze

Otter is other.

Amerykańscy naukowcy o wydrze

Wrrrrrrr...

Typowa wydra

Wrrrrrrr...?

Wydra o tym artykule

Wydrazwierzę znane głównie z tego, że nie jest psem. Prawdopodobnie brakujące ogniwo ewolucji między foką, a kotem. Należy do tych zwierząt, które są nieustannie mokre.

Życie

Wydry zajmują się głównie[1] swoim sadłem i pływaniem. Wyjątek stanowi okres godowy, kiedy to zajmują się również robieniem małych wyderek. Znane są też przypadki wydr umilających sobie czas grą na hiszpańskich gitarach, bądź romansowaniem z pewnymi lemurami i pingwinami, nie mówiąc już o dewiantkach tańczących disco polo i dokarmiających potrzebujące rekiny.

Wygląd

Wydra składa się z aparatu gryzącego połączonego z systemem warczącym, oraz komory trawiącej, do której podłączony jest aparat ruchu. Wszystko jest elegancko zwieńczone wstrętnym, śliskim, wijącym się ogonem, a całość pokrywa futro koloru w większości brązowego, nie licząc idiotycznie wyglądającego białego placka na mordzie i pod szyją. Legenda głosi, że w dawno, dawno temu wydry były w całości brązowe, tyle że jedna z nich wpakowała pysk w ciasto z cukrem pudrem Roberta Makłowicza. I tak już im zostało.

Gatunki wydr

  • Wydra europejska – wersja standardowa, żyje o dziwo w Europie.
  • Wydra karłowata – wersja kieszonkowa, żyje w Azji.
  • Wydra morska – wersja hardcore, pływa po bezkresnych wodach Pacyfiku.
  • Wydra olbrzymia (w celu utrudnienia życia nazywane też Ariranią i Pteronura brasiliensis) – uważane za gatunek zagrożony, bo nikt nie zdołał się dostać do ich siedliska – Amazonki.

Gollum

Istnieje teoria, że Gollum jest po prostu wydrą po przeróbkach – wskazuje na to jego zachowanie i wprost fanatyczne uwielbienie dla ryb. Amerykańscy naukowcy pracują obecnie nad potwierdzeniem, bądź obaleniem tej hipotezy.

Znane wydry

Ciekawostki

  • Nawet najstarsi Indianie nie wiedzą, jak nazywa się samiec wydry.
  • Aktualnie trwają badania, mające jednoznacznie określić, czy wydra jest bardziej długa, czy bardziej owłosiona.

Przypisy

  1. Czytaj: Wyłącznie

Szablon:Stubzwi