Pustynnica katolicka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

– Gdzie jest krzyż?
– Na żabie.

Rozwiązanie zagadki krzyża zabranego spod pałacu prezydenckiego

Szablon:Tniewielki płaz australijski. Zdaniem amerykańskich naukowców pochodzi bezpośrednio od wymarłej żaby żydowskiej.

Opis

Żaba katolicka została odkryta w 1873 roku przez obrońców krzyża, którzy cofnęli się w przeszłość, aby obalić teorię, że ślady trotylu znalezione na Tu-154 nie pochodziły z żadnej poprzedniej bitwy. Ponieważ dni spędzone na obronie krzyża spod pałacu wyczuliły ich na podobne znaki, gdy przypadkowo trafili do Australii natychmiast znaleźli tę pięciocentymetrową żabę z krzyżem na plecach.

Płaz charakteryzuje się dość istotną redukcją elementów kostnych, zwłaszcza kręgosłupa moralnego. Przez to jego ciało wygląda jakby połknął piłeczkę tenisową. Na dodatek zamiast skakać pustynnica porusza się, chodząc jak mysz.

Tryb życia

Większość życia pustynnica spędza na oczekiwaniu na zbawienie opady deszczu, zagrzebana w ziemi. Używa w tym celu wszystkich kończyn, co oznacza, że pracuje jak koparka podsiębierna.

Skrzek składany jest tylko w zagłębieniach roślinnych z wodą święconą. Młode kijanki dojrzewają szybko[1]. Moment wyjścia dorosłego płaza z wody jest za symboliczny chrzest. Wśród żab nie zaobserwowano jednak jakiejkolwiek formy kapłaństwa.

Żaba a Biblia

Istnieją spekulacje na temat dwóch miejsc w Biblii, w których miałyby rzekomo występować te zwierzęta. Pierwszym z nich jest oczywiście Księga Wyjścia i legendarna plaga żab w Egipcie. Obecnie naukowcy odrzucają jednak tę tezę, twierdząc, że były to żaby żydowskie, a ich upadek z nieba uznawany jest przyczynę zagłady tego gatunku. Z tej okazji zieloni zamierzają wytoczyć [V


Przypisy

  1. Ty też byś dojrzewał szybko jakbyś wiedział, że zabraknie ci powietrza