Lego

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Tak, z twojego zestawu też można zbudować drukarkę. Ale i tak ci się nie chce bądź nie umiesz

Lego, LEGO – duńska firma dobroczynna zajmująca się ratowaniem tyłków ludzi, którzy nie wiedzą, co kupić chrześniakowi na 6. urodziny.

Serie klocków

Lego Dupo Duplo

Seria zestawów dla młodszych dzieci, z których można ułożyć najczęściej dom, farmę czy zoo. W inteligentnym towarzystwie (zwłaszcza przedszkolnym) seria uważana jest za obciachową i często jest rzucana w kąt przez męską część użytkowników wkrótce po otrzymaniu.

Jedynymi zestawami, jakich chłopcy w wieku przedszkolnym mogą dotknąć bez ryzyka obciachu są straż pożarna i policja. Te jednak nie przyciągają uwagi na długo ze względu na brak świecących, grających i kręcących się elementów, a na jak długo można zainteresować 5-latka czymś, co nie świeci?

Aby zbudować coś takiego, trzeba mieć co najmniej doktorat

Również pociągi Lego wydają się stworzone dla chłopców, lecz są to tylko pozory. Dla nikogo nie jest niespodzianką, że jako pierwszy kolejką musi pobawić się ojciec, który swoją dziecinną postawą potrafi zepsuć synowi każdą gwiazdkę czy urodziny. Zazwyczaj kolejka wraca do malucha zepsuta (Patrz, jaką tandetę kupiłaś dziecku, kochanie!) lub z rozładowanymi bateriami (Mamy w domu paluszki? Eeee, no to jutro pojadę i kupię. A ty nie rycz mały, zachowuj się jak facet!). Czasem nawet po naprawie lub wymianie baterii szanse dziecka na rozpoczęcie użytkowania są zerowe, gdyż zapach kolejki potrafią zwietrzyć z daleka wszelkiej maści wujkowie, stryjkowie i dziadkowie, którzy nagle odkrywają, że projektowanie wiaduktów kolejowych przy piwie jest najlepszą rozrywką w ich życiu.

Zostało udowodnione naukowo, że 90% dzieci, którym uda się pobawić kolejką pomimo trudności ze strony ojców i wujów, zostanie w przyszłości inżynierami transportu. Poważnie. Więc daj dzieciakowi się pobawić i kup sobie własny zestaw!

Lego Castle

Seria, której fabuła osadzona jest w krainie fantasy, gdzie wojują ze sobą różne bajkowe stworzenia. Jak na razie istnieją 4 rasy: ludzie, krasnoludy, orkowie i szkielety.

Zabawa klockami Lego Castle odbywa się zazwyczaj w kilkuosobowych, nisko sfeminizowanych grupach i składa się z 4 faz:

  1. Kłótnia o to, kto jest czarnoksiężnikiem
  2. Kłótnia o to, kto jest królem ludzi
  3. Wyjaśnienie uczestnikom grającym orkami, że orki to nie są morskie drapieżniki
  4. Spuszczenie łomotu krasnoludom, ludziom i orkom przez czarnoksiężnika oraz jego szkielety.

Z zestawów Lego Castle można ułożyć różnego rodzaju fortece, a także machiny oblężnicze, takie jak: katapulta, wóz ciągnięty przez osła oraz autentyczny smok. Gdy uzbierasz bardzo dużo katapult, możesz zbudować katapultę strzelającą katapultami, a nawet katapultę strzelającą katapultami strzelającymi katapultami.

Lego Technic (Lego Creator)

Serie dla amatorów techniki, składające się z ogromnej ilości osi, zębatek i dziurkowanych podłużnych klocków. Teoretycznie można z nich zbudować wszystko. W praktyce nikt nie dał rady zbudować niczego innego niż pojazd opisany w instrukcji.

Niezależnie od tego, jak dużą inwencją się wykażesz, wkrótce po rozpoczęciu budowy wyjdzie na jaw, że potrzebujesz osi długości 5, podczas gdy w zestawie są tylko parzyste długości. Gwarantowanym jest to, iż zrezygnowany wrócisz do budowania zgodnie z instrukcją.

Nawet najstarsi Indianie nie wiedzą, czym Lego Creator różni się od Lego Technic.


Galeria

Zobacz też

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Star Wars Rebelianci

Plik:Przyklad.jpg[[Plik:Plik:Przyklad.jpg[[Plik:Plik:Przyklad.jpg[[Plik:Plik:Przyklad.jpg]]]]]]