Dżem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Typowy dżem

Tylko w dżemie siła drzemie!

Jan Kochanowski o dżemie

Dżem – międzygalaktyczny przetwór, posiadający niepowtarzalny smak. Jest sporzadzany z naturalnych odpadów (specjalnie wyselekcjonowanych z wysypiska pana Józka), owoców oraz startych na miazgę gwoździ. Produkowany naturalną metodą posiada niezwykłe właściwości lecznicze, które znane są niestety tylko uzdrowionym osobom. Smakuje bardzo dobrze z przyprawami takimi jak sól, pieprz oraz czosnek, jak i także znakomicie bez niczego. Resztki gwoździ użytych do wyrobu dżemu zostają później przetwarzane i używane ponownie, do wyrobu następnych.

Madafakowie Używają go także jako przedrostka. Najczęściej wołając przed słowem dobry. Wychodzi z tego całkiem miłe przywitanie: Dżemdobry!

Przedawkowanie dżemu najczęściej występuje u schizofreników, którzy znani są z tego, że po dżemie mają stany euforyczne. Niektórzy nawet są przekonani, że dżem jest lepszy od ganji, ale narkomani nadal zostają przy maryśce. Pierwsze objawy przedawkowania to mocne skurcze pęcherza pławnego i dziąseł wywołujące mocny ból w okolicach nosa. Po około 3 miesiącach cierpień pojawiają się inne objawy takie jak: zgony, łaskotanie pod pachą, katar, zatwardzenie. Leczenie zatrucia dżemem jest bardzo proste, wystarczy odwiedzić toaletę w celu wypróżnienia się. Ważnym aspektem leczenia jest wycieranie się miękkim papierem toaletowym. Medycyna niekonwencjonalna radzi defekację poprzedzić modlitwą.

Kult dżemu

Dżem w niektórych krajach takich jak Kambodża jest otoczony czcią. Słynnymi czcicielami dżemu są muzycy z zespołu Dżem, którzy poniekąd są fanatykami. Ich największym przebojem jest piosenka o takim tekście:

Dżem, dżem
Rano i wieczorem
Dżem, dżem
W środę i we wtorek
Dżem, dżem
Po nocach mi się śni, aha
I jemy go i ja, i ty, i my, wy, oni wszyscy razem dżem!

Piosenkę tą rozchwytali harcerze, którzy do dzisiaj śpiewają ten stary przebój.

Przepis na chleba z dżemem, serem, keczupem i pasztetową

  1. Skołuj od sąsiada (żeby było taniej) dwa kawałki (kromki) chleba.
  2. Posmaruj je Manuelem, olejem silnikowym lub substancją masłopodobną.
  3. Na jedną nałóż pyszny dżem od babci, a na drugi ochydną pasztetową z mięsnego.
  4. Na dżem lub pasztetową połóż ser i posmaruj go keczupem.
  5. Złóż dwa kawałki razem i daj siostrze lub bratu. (Jeżeli sam to zjesz to po 1 gołocie idź do łazienki aby to zwrócić.)

Znane dżemy

  1. Dżemka – krótki sen po zjedzeniu chleba z dżemem
  2. Dżem – zespół założony na cześć dżemu
  3. Dżemsession – spotkanie muzyków, którzy grają utwory zespołu Dżem, zarazem sławiące imię dżemu