Poniedziałek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 18:10, 1 maj 2009 autorstwa Kracok (dyskusja • edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Sir Damiinho. Autor wycofanej wersji to 83.24.240.141.)

Poniedziałek - jeden z dni tygodnia. Popularnie określa się go jako pierwszy dzień tygodnia. W kręgach moherowych beretów uznaje się go jednak za drugi z kolei. Tymczasem nieujawnione nigdy badania Leonharda Eulera wskazują, że między początkiem XVI w. a końcem XVIII w. poniedziałek mógł w ogóle nie istnieć!

Etymologia

Pochodzenie słowa poniedziałek nie jest jasne. Według teorii Pitagorasa słowo to pochodzi z języka starosłowiańskiego jako uproszczenie słowa śpołdniełgdziełajek, oznaczającego tradycyjny słowiański obrzęd przyrządzania kakao. Najnowsze badania przeprowadzone przez doktora Paj Hi Vo dowodzą jednak, że słowo to pochodzi od wyrażenia po niedziałki. Albowiem właśnie tego dnia rodziny zbierały się i razem udawały na polowanie na niedziałki.

Długość poniedziałku

Bezdyskusyjnie poniedziałek jest najdłuższym dniem tygodnia, co wykazały próby rozpalonym żelazem.

Poniedziałek jest zarazem najpiękniejszym dniem tygodnia, ponieważ następuje po NIEdzieli, czyli dniu nieróbstwa. Od poniedziałku dzięki wyzyskowi klasy robotniczej następuje wzrost PKB.

Poniedziałek a życie człowieka

Poniedziałek to aż życia człowieka! Badania potwierdzają, iż zbytnie nadużywanie poniedziałku może odbić się niekorzystnie na zdrowiu człowieka. Poniedziałek często objawia się także z częstymi i nagłymi atakami. Objawem tychże ataków jest:

  • bieganie w miejscu,
  • wykrzykiwanie „jak ja go nie mogę!”
  • brak kontroli nad mięśniami zwieraczy (czyt. sikanie gdzie popadnie).

Szablon:Tydzień