Wojna kebabowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Wojna kebabowa – pierwsze starcie zbrojne pomiędzy Polakami a Arabami, które wybuchło w Ełku 31 grudnia 2016 roku.

Bezpośrednią przyczyną była tzw. prowokacja tunezyjska spod Prince Kebab, kiedy to dwóch patriotów zauważyła dwa granaty typu Coca-Cola. Jeden z dresików, nazywany przez kolegę Danielem, wyniósł broń poza bar. Zaraz potem wybiegł za bohaterem Tunezyjczyk i Algierczyk. Tunezyjczyk uzbrojony w nóż „przypadkiem” nadział nim dwa razy nie baraninę, a Daniela. Kiedy imigranci wrócili do mięsa, to drugi z Polaków dał się sprowokować i wrzucił racę.

Zaraz po zamordowaniu Polaka mieszkańcy Ełku wyszli na ulicę, uzbrojeni w pałki teleskopowe (sztuk 1), race (sztuk 2137), petardy (sztuk 666), kamienie (sztuk 88) i bluzy z kotwicą powstańczą (sztuk 1944). 13 Dywizja Sebiksów Wyklętych przyjmowała każdego Polaka w swój szereg. Wystarczyło tylko wyrecytować wierszyk: Tu jest Polska, nie Bruksela. Kto petardą w lokal strzela, między żebra kosę zbiera. Po drugiej stronie barykady stanęła policja, która zawarła sojusz z Algierczykiem.

2 stycznia o godzinie 13 policja użyła gazu łzawiącego i zatrzymała dowódcę ukrywającego się pod pseudonimem Seba. Żołnierze Seby złożyli kapitulację i wycofały się z dwóch budek z kebabami.

Wojna trwała zaledwie dwie doby, ale zapisała się w historii jako pierwszy w XXI wieku konflikt zbrojny pomiędzy wyznawcami Allaha a wyznawcami Chrystusa, Jana Pawła II i Pileckiego.

Lista bitew

  • Bitwa pod Prince Kebab (31 grudnia-1 stycznia);
  • Bitwa pod Radiowozem pana Wiesia (1 stycznia);
  • Bitwa pod drugim barem Algierczyka (1 stycznia);
  • Bitwa w mieszkaniu dziewczyny Tunezyjczyka (3 stycznia);
  • Bitwa pod butikiem dziewczyny Tunezyjczyka (3 stycznia).

Konsekwencje

Starcie prawdopodobnie stanie się przyczyną wojny pomiędzy IV Rzeczpospolitą a Odrodzonym Imperium Galaktycznym Osmańskim wspieranym przez siły Imperium Ahmedów

Bitwa zakończyła się klęską chrześcijan. Wykazała niedowład w zaopatrzeniu wojsk i zacofanie technologiczne, ale udowodniła duże zdolności mobilizacyjne Polaków.

W IV Rzeczpospolitej rozpoczęły się żarliwe dyskusje w mediach, których tematem był rozrost Imperium Ahmedów. Zdaniem socjologów wojna kebabowa może doprowadzić do powstania nowego społeczeństwa opartego na niechęci do baraniny i gloryfikacji rasy sebixowej