Zalewo

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „09:58, 19 lut 2021” przez „Ostrzyciel nożyczek (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)
Panorama Zalewa

Targi w Zalewie? A jak to się robi?

Mieszkańcy Susza o rynku w Zalewie

Gdzie właściwie leży ten zalew?

Ogólnopolska wiedza o położeniu Zalewa

THC

Najpopularniejszy napis na zalewskich budynkach

Tanije modelj, nowyje fasony!

Dewiza Miasta zasłyszana na Rynku

Zalewo (znane również jako Zalew, Zalewie, Zalewowo, Zaprawo, Zachlaniewo) – teoria spiskowa położona rzekomo na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Najmniejsze pod względem liczby ludności miasto na świecie, powierzchnią porównywalne z Toronto. Dawna kolonia żydowska. Mazurska stolica Rycerzy Ortalionu i muzyki poważnej. Mekka handlarzy skarpet i lampek do rowerów. Tutaj wszyscy są tacy sami, a dzieci grające na gitarze są szykanowane w szkole DAPSTEP, KURWA!. Mimo absurdalnie niskiej liczby mieszkańców (wg niektórych źródeł 2000), dzieli się na 4 osiedla.

Osiedla[edytuj • edytuj kod]

  • Centrum – jak sama nazwa wskazuje, położone w zachodniej części miasta. To tutaj rozgrywa się codzienna batalia pomiędzy moherami emerytami o to, kto pierwszy wlezie do autobusu. Osiedle piłkarzy, straganów z kartoflami i młodych matek. Znajduje się tam kościół, 3 bloki i fontanna.
  • 40-lecia – mało kto wie, że to nazwa nadana na cześć komuchów. Domki jednorodzinne, śmierdząca ubojnia drobiu, która śmierdzi tak bardzo, że wszyscy wiedzą jak do niej trafić oraz najdłużej otwarty sklep w mieście (do 22!).
  • Kościelne – domy jednorodzinne, 300 mieszkańców (w tym jeden listonosz) i mordownia, która zmienia właściciela średnio 8 razy w miesiącu.
  • Wileńskie (a.k.a. To jeszcze Zalewo?!) – 2 domy, bliźniaki. Położone na takim wypizdowiu odludziu, że wygląda jak sąsiednia wieś. Ogólnie, nic ciekawego.

Położenie[edytuj • edytuj kod]

Według mitologii Zalewo leży między Pomorzem a Warmią, Mazurami, Powiślem, Ziemią Chełmińską, Żuławami i Podkarpaciem. Dokładniej mówiąc, między Malborkiem, Elblągiem, Morągiem, Iławą, Olsztynem, Toruniem i Krakowem. Rozkłada się nad ściekiem, 5 km od rynny z wodą. Przez miasto płynie nie dłuższa niż 50 metrów struga, przez biegłych zwana „rzeką”. Sami mieszkańcy nie potrafią dokładnie określić położenia Zalewa. Właściwie, cholera wie, gdzie ono leży.

Edukacja[edytuj • edytuj kod]

Zalewo to jedyne miasto w Polszy, w którym najwyższą szkołą jest lokalna gimbaza. Gdy w 2008 roku ogłoszono pierwszy w historii miasta nabór do szkoły ponadgimnazjalnej (Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu rzeźnik-wykrawacz), podanie złożyła jedna osoba, która ostatecznie zabrała z niej dokumenty. Miejscowe gimnazjum przygotowuje do nauki w zawodówce, ew. technikum.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

We wsi w mieście działa rynek, gdzie w każdy czwartek handlują Rumuni, którzy prowadzą jedyną w Zalewie działalność gospodarczą, której skarbówka nie może nic zarzucić. Jest Lewiatan, ABC, ABB, ASP, USG i „nocny” czynny do 21. Ponadto stolarnia, 3 masarnie, 9 piekarni, 19 kwiaciarni i 324 fryzjerów (mimo że 75% mieszkańców nie posiada owłosienia na głowie). Biedra w budowie, skok cywilizacyjny już wkrótce.

Turystyka[edytuj • edytuj kod]

Każdego roku do miasta ściągają liczące ok. 7 osób tłumy turystów. Nikt nie chce się kąpać w miejscowym bagnie, znanym jako Jezioro Ewingi. Ponadto, bardzo przyjazne 70-latkom, ciche i peryferyjne miasto starsze od lokalnej stolicy. Największą atrakcją turystyczną i chlubą Zalewa jest położony w centrum przy głównej ulicy pomnik aluminiowej łyżki stołowej.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]