Adolf Hitler
Adolf Jan Hitler (ur. 20 kwietnia 1889 w Braunau am Inn w Austria, zm. 30 kwietnia 1945 w Berlinie) – działacz społeczny, humanista, malarz pokojowy, mąż stanu, miłośnik pokoju, lekarz niemiecki, oddany mąż Eweliny Brąz (oddał za nią życie w kilka godzin po małżeństwie, ale bohater!) i brat Neville'a Chamberlaina.
W 1939 roku rozpoczął swoje tournée po Europie marząc, aby ją zjednoczyć. Jego polityka stawiała na pierwszym miejscu przyjaźń z innymi narodami (a szczególnie z Żydami) oraz silną antypolskość. Zaprzyjaźniony z włoskim imperatorem Benito Mussolinim. Czarny, jednak zrobił sobie operację plastyczną i wyszedł na białego, kazał zniszczyć wszystkie swoje „czarne” zdjęcia. Razem z ciocią Helgą wynalazł nazizm.
Adolf Jan Hitler był też wybitnym działaczem socjalistycznym, któremu udało się pierwsze zjednoczenie Europy. Była to Aryjska Unia Europejska.
Hitler to uosobienie dobra; wypracował doktrynę pomocy społecznej, w której opisywał życie ludzi w obozach szczęścia. Przemyślenia te zapisał w książce Majn Kamp (Mój Obóz) lub Mejn Kampf (Moja Walka). Humanitaryzm Hitlera, a zwłaszcza opieka nad mniejszością żydowską, znalazły uznanie w oczach narodu niemieckiego, stąd jego imieniem nazwano wszystkie ulice żydowskie w miastach Niemiec (słynne Adolf Hitler Strasse). Jego wizja wspólnej Europy bez granic, przerastająca swoją epokę, nie została właściwie zrozumiana przez ciemne umysły polityków innych państw, nie popierających jego szeroko zakrojonych akcji kolonizacyjnych, mających zacieśnić zażyłość pomiędzy wszystkimi narodami. Szczególnie interesował się losami Europy Wschodniej słusznie uważając, że powinna ona jak najbardziej należeć do wspólnoty, a nawet przejść na zachód. Jego idee doczekały się realizacji dopiero współcześnie. Jednak cudowna wizja Jana Adolfa została spartolona przez współczesnych polityków i dlatego UE jest niestety tym, czym jest, a nie rajem szczęśliwości pomysłu Hitlera. Analizując historię minionego stulecia, a zwłaszcza jego postępowanie względem Murzynów i Żydów, można śmiało stwierdzić, iż był on na dobrym tropie, ale wstrętni kapitalistyczni Amerykanie i Anglicy wespół z Ruskami nie dali mu skończyć.
Sześciokrotnie wybrany przez Der Spiegel i Times New Roman (ten Giertych wszędzie się wpycha...) na Führera roku w 1938, 1939, 1940, 1941, 1942 i 1943.
Dzięki bezpośredniej zdecydowanej interwencji ocalił miliony Żydów przed zoologicznym polskim antysemityzmem, otwierając im drzwi dla niezoologicznego niemieckiego antysemityzmu.
Jeden ze sprawców sensacji XX wieku.
Pod koniec wojny stał się miłośnikiem złomiarstwa, odwiedzając coraz liczniejsze schrony i dawne tunele na terenie Rzeszy w celu pozyskiwania surowców na recycling.
Z ostatniej chwili: zginął wskutek samozapłonu z przyczyn niewyjaśnionych.
Dyskografia
Provided ID could not be validated.
Razem z HitlerRock
- 1922 – Majn Kampf
- 1939 – Blitzkrieg
- 1940 – Moskwa będzie nasza
- 1943 – Twój Führer
- 1945 – Jeszcze tu Wrócimy
- 2007 - Powrót do Mistrzostwa
Solowo
Z innymi muzykami
- 1930 – Burdello Bum-Bum (feat. Benito Mussolini)
- 1939 – Czerwony Brat (feat. Józef Stalin)
Szczególne osiągnięcia
- W 2004 roku dostał nagrodę Młodych spod przychodni za książkę Majn Kamp. Nagrodę w postaci taczki liści na opał plus 50 gr odebrała za niego jego żona w przychodni dla upośledzonych psychicznie młodych.
- W 2005 r. Adolf Hitler dostał pośmiertną pokojową nagrodę Nobla.
- Szczególne zasługi w rozwoju światowej kinematografii, by wymienić tu choćby Allo, allo czy Jak rozpętałem II wojnę światową.
- Dzięki niemu, na początku XX wieku mocno rozwinęło się malarstwo.
Galeria
- Adolf Hitler.jpg
Jan zatroskany o losy narodu niemieckiego
- 72c27759a4406af49c4899d1ea25818d.gif
Występ na Woodstock 1934
Cenny suvenir z Allegro - rachunek dla Hitlera za pobyt z jednego z europejskich hoteli