Lębork
Lębork (niem. Lauenburg, ang. Lebork) – małe, 35.000 mieszkańców w 2005 roku, pozostałe 2000 "zniknęło" na skutek między innymi masowych emigracji do innych miast i na okoliczne wioski oraz niedemokratycznych praktyk rodem z Europy zachodniej, ale piękne miasteczko w północnej Polsce (region autonomiczny Pomerania). Miejsce spotkań lęborskiej elity - Park, piękna starówka, zabytki, dookoła wioski: Nowa Wieś Lęborska i Mosty, a za Mostami jeszcze Lubowidz i jego największa atrakcja: jeziorko. Z tej prowincjonalnej mieściny jest już bardzo blisko do innego małego, ale pięknego miasteczka: przybrzeżnej i bardzo modnej od samego początku XXI wieku Łeby. Firmy, obecnie spotykane w Lęborku: Biedronka, Spomel, Farm Frites, Wenta, Lidl, Media Expert, Intermarche, Bricomarche, Kaufland, Netto, Plus, Żabka. Lębork to miasto różnorodne kulturowo. Można w nim spotkać turystów i imigrantów z różnych części świata, w szczególności oczywiście z Europy. Sami Lęborczanie zresztą także uwielbiają podróże. "Wybierz Lębork". "Lębork. Miasto z europejską klasą". Ludzie związani z Lęborkiem to Anna Fotyga i zbrodniarz wojenny Erich Bach-Zelewski.
Lębork jest pierwszym miastem w Polsce objętym eksperymentalnym rządowym programem "Udrażnianie ruchu przez zwężanie ulic". W ramach wspomnianego projektu w centrum miasta duże skrzyżowanie ze światłami zastąpiono małym rondem, zaś prowadzące do niego jezdnie zwężono. Zaowocowało to pojawieniem się zjawiska (wcześniej mieszkańcom nieznanego) zatorów drogowych. Władze miasta widząc efekty swojej pracy, kontynuują swój genialny program.
Lębork jest jedynym na świecie miastem posiadającym obwodnicę, która tak naprawdę nie jest obwodnicą (tylko przelotówką). W najbliższej przyszłości (czyli w ciągu najbliższych dwustu lat) ma się to zmienić - wybudowana zostanie być może z pewnością jasna, długa, prosta, szeroka jak morze trasa S6.