Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Jankowo Gdańskie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wjazd do Jankowa Gdańskiego

Jankowo Gdańskie (właśc. Jenkau bei Danzig) – przyszła metropolia na północy Polski z oszałamiającą liczbą mieszkańców wynoszącą jakieś 400 ludzi.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Bardzo rozwinięta, siedzibę ma tam wiele różnych firm na przykład:

  • międzynarodowa firma mięsna „Nowak”;
  • firma produkująca materiały budowlane „WIKO”;
  • jakaś tam firma mieszkaniowa, która na ulicy takiej a takiej zrobiła dwa osiedla;
  • sklep spożywczy;
  • monopolowy ze specjalną ławeczką dla wszystkich upojonych alkoholem.

Jest to dorobek przewyższający o kilkadziesiąt procent miasta rozsiane na wschód od Jankowa. Nietrudno zgadnąć, że ludzie jednak tam migrują, bo występuje tam widmo coraz rzadziej spotykane w Polsce – miejsca pracy.

Kultura[edytuj • edytuj kod]

Sprowadza się do skromnej kapliczki z neonowym krzyżem, który podobno jest napędzany energią z opadania liści. W Jankowie co roku na dzień Jankowskich dzieci organizują festyn, który sponsorują Koperek i Kminek.

Kolejną bardzo istotną rzeczą w Jankowie jest sport. Mamy prawdziwy stadion z prawdziwego zdarzenia, którego murawa koszona jest. Sędzia jest zawsze tutejszy, bo po piwku na słoneczku zawsze ktoś ma ochotę poczuć się jak prawdziwy dyktator.

Środowisko naturalne[edytuj • edytuj kod]

Uroki polskich krajobrazów: bociany, komary, lasy i chaszczory porównywalne do pradawnych puszcz. Czasem po wpływem rozwoju cywilizacji i dążenia do rozbudowy metropolii, umierają pod kołami aut borsuki, liski czy wiewiórki.

Transport[edytuj • edytuj kod]

Jankowo, jako prawie-kraj posiada własny, klimatyzowany autobus o nominale 256. Docenić trzeba, że w ogóle do tego wspaniałego kraju dojeżdża i nie należy brać pod uwagę tego, że jego częstotliwość wynosi minusowe liczby. W autobusie codziennie spotykają się te same osoby, które zajmują te same miejsca i tajniaczą się, że siebie nawzajem nie znają.

Zabytki[edytuj • edytuj kod]

Jankowo znane jest na całą Polskę z licznych zabytków historycznych. Ewidentnie najbardziej widowiskowym jest mijany na przystanku na żądanie napis STYL JANKOWSKICH ULIC. Został on prawie wiek temu napisany w celu ustanowienia Jankowa wolnym miastem przez Jankowskich członków ruchu wyzwolenia Jankowa. Niestety napis został zamalowany przez spiskowców chcących odrzeć Jankowo z jego wieloletniej tradycji.

Maskotki[edytuj • edytuj kod]

Czymże jest państwo bez własnej maskotki? Niczym. Właśnie dlatego Jankowo, nie mogąc być gorsze posiada takowych sporo. Do Jankowskich maskotek zaliczamy wszystkie psy biegające po rozbudowanej pętli autobusowej. Wśród nich wyróżniamy Białego (właściwie w krowie łaty), Czarnego (brat białego?), takiego żółtego, takiego brązowego i niedawno zamieszkałego na pętli szczeniaka. Jankowiacy słynący ze swojej dobroczynności dokarmiają swoje maskotki, co jest czynem doprawdy szlachetnym.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]