Rumia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Rumski dworzec – wizytówka miasta

Rumia (w obraźliwym slanguRumunia, ang. Ramaja) – miejscowość na Pomorzu Gdańskim, w świetle prawa określana jako miasto. Według danych z 31 grudnia 2012, miasto miało 47 304 mieszkańców. O tym, że wjeżdżasz na teren Rumi, informuje utrata zasięgu w telefonie, problemy z odczytem płyty CD w aucie oraz odrapany znak Rumia – miasto monitorowane. Skoro już mowa o autach, to należy zwrócić uwagę na profesjonalnie stuningowane bryczki, jakimi poruszają się mieszkańcy. Jego podstawą jest zazwyczaj rynna założona zamiast tłumika. Policjanci przemieszczają się względnie szybko, aczkolwiek niezbyt sprawnie, toteż w planach jest odciążenie ich poprzez zakup koni i hulajnóg. Jako, że miasto jest dość rozległe, to zostało ono podzielone na dzielnice, niektóre warte są odwiedzenia, inne zaś omijania szerokim łukiem. Zdecydowanie największą atrakcją turystyczną Rumi jest przydrożny McDonald, Castorama oraz Centrum Handlowe Auchan, do których zjeżdżają ludzie z Lęborka, Kartuz, Kościerzyny, a nawet Tadżykistanu.

Nie należy zapomnieć o tym, że Rumia jest jedynym na świecie miastem portowym bez dostępu do morza oraz jedynym w kraju miastem, które nie posiada centrum. Jeszcze jedynym charakterystycznym elementem Rumi jest dzielnica Rumia Lotnisko, w której nigdy nie było i nie będzie żadnego lotniska.

Ciekawostka: do Rumii regularnie przyjeżdża Wojciech Cejrowski organizować tam swoje standupy. Jak sam stwierdza w radiu WNET, robi to głównie z powodu wielkości tej metropolii w porównaniu z takimi wioskami, jak Gdańsk czy Gdynia bądź Sopot.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]