Bytów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

(Od)Bytów – małe i raczej senne miasteczko. Niewątpliwie bardzo urokliwe. Bytów znajduje się w samym środku powiatu bytowskiego. W zasadzie, to i tak bez znaczenia gdzie dokładnie leży. Nikt nie wie co to Bytów i nikt go nie odwiedza. Niektórzy twierdzą, że z Bytowem to tak trochę jak z Albanią.

Dojazd[edytuj • edytuj kod]

Dojazd do Bytowa jest możliwy na dwa sposoby. Pierwszy, prostszy, polega na zabraniu się pociągiem, którym Kaszubi udają się na zjazd do Gdańska, a następnie przemnożeniu wektora przemieszczenia przez minus jeden. Albo pięć.

Drugi sposób nieco trudniejszy, ale za to przynosi wiele satysfakcji! Z Trójmiasta należy udać się w kierunku Żukowa. W Żukowie na pierwszym rondzie jedziemy w stronę drugiego ronda. Spodobało ci się? To na drugim rondzie skręć na Kościerzynę. Nie podoba ci się? To jedź na Kartuzy. Gdy już wyjedziesz z któregoś z tych „miast” musisz być czujny. Zjazd na Bytów to nieoznakowana i miejscami drogowa dziura. Nie udało ci się trafić? Nic straconego. Cofnij się i próbuj dalej!

Atrakcje turystyczne[edytuj • edytuj kod]

Miasto Bytów ma wiele atrakcji turystycznych do zaoferowania. Tych jawnych i tajnych. Również. Najważniejsze to:

  • Zamek krzyżacki
  • Zamek krzyżacki
  • Zamek krzyżacki
  • Zamek krzyżacki
  • Dom Ludwika Waryńskiego… Hahaha… Zocha cho no i zoba! On w to uwierzył… Nie, tu miał być Zamek krzyżacki.

Rynek[edytuj • edytuj kod]

Chociaż nie tak oszałamiający swym rozmachem jak rynek w Warszawie, czy chociażby równie czysty co ten w Wiedniu, to jest prawdziwą dumą mieszkańców. Ot, taki zgrabny kwadracik upchnięty przy jednej z głównych ulic jednokierunkowych. Głównie miejsce handlu obwoźnego, odpustowego, owocowego, parazytologicznego lub innego.

Transport[edytuj • edytuj kod]

Kolej[edytuj • edytuj kod]

Kolej w Bytowie nie jeździ. No chyba, że Miłomściwie Nam Urzędujący wybiera się na zjazd Kaszubów. Ale tory i tak są stare, w większości położone jeszcze za Wilusia albo rozkradzione.

PKS[edytuj • edytuj kod]

Do Bytowa można za to dojechać PeKaeSem. Kursującym możliwie najbardziej okrężną, pełną serpentyn i nagłych spadków trasą, by dostarczyć pasażerom dzienną zalecaną dawkę adrenaliny.

Samochód[edytuj • edytuj kod]

Eee… Jak nie jesteś stąd, to daruj sobie jazdę samochodem. Nie załapiesz idei jednokierunkowych dróg krajowych przecinających centrum tego miasta. To trzeba wyssać z mlekiem rodzica A.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Główną firmą w Bytowie jest Drutex znany też jako lokalny obóz pracy. Pracujący tam ludzie mają zaszczyt pracować po 12 godzin a bywało i tak, że 12 godzin pracowało się przez 3 miesiące bez przerwy. Szef Drutexu ma więcej władzy niż burmistrz i starostwa razem wzięty. Drutex to firma nowocześnie zarządzana. Idziesz na tydzień chorobowego? Jesteś do tyłu 70 % pensji. Nie chcesz się golić? Jesteś do tyłu 10 %. Nieważne czy na zmianę pójdzie 150, 170, 200, 250 czy 300 okien bo wciąż jest ZA MAŁO. Tylko przydupasy majstrów mogą przez 6 godzin siedzieć w kiblu i palić fajki albowiem reszta hołoty ma zapi… intensywnie pracować. Atrakcją tej firmy jest niejaki pan Stasiu który twierdzi, że ma kontakty z UFO.

Miasto paradoksów[edytuj • edytuj kod]

Bytów znany też jest jako Polska w miniaturze. Co drugi mieszkaniec jest trwale bezrobotny. Średnia pensja w tym regionie oscyluje wokół minimum socjalnego. Na ulicach głównie nowe lub prawie nowe samochody z Rzeszy. Na domach anteny satelitarne. W sklepach ceny powalające z nóg średniozamożnego przedstawiciela polskiej klasy średniej. Chociaż mieszka tam raptem 18 tysięcy mieszkańców, to dumny Bytów jest stolicą powiatu. Mimo że większość dzieci chodzi głodna, to średni utarg z tacy to minimum dwa tysiące.

Związki z Albanią[edytuj • edytuj kod]

Choć rząd ukrywa tę wiedzę przed oczyma profanów, jest to jasne i oczywiste. To miasto nie istnieje. Czy znasz kogoś z Bytowa? Byłeś tam kiedyś? Oczywiście, że nie. Widziałeś kiedyś samochód z rejestracją zaczynającą się od GBY? A może w ogóle nie słyszałeś o Bytowie, zanim nie przeczytałeś tego artykułu? To proste. Bytów nie istnieje. Artykuł ten został napisany na zlecenie, zaś jego autor został dobrze opłacony.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]