Wojciech Cejrowski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
WC (po lewej) i jego kolega
Sklep Cejrowskiego w niedzielę

Nie prawica, nie liberał, nawet żaden faszysta. Kowboj Cza Cza to normalny komunista!

Kazik o Wojciechu Cejrowskim

Ja wam tu urządzę prawdziwy Meksyk!

Wojciech Cejrowski do Polaków

Nie opowiadaj głupot (…) opowiadasz banialuki

Agnieszka Gozdyra do Cejrowskiego

Wojciech Kowboj Cza Cza Cejrowski (właśc. Antonio Panteras de Navarra, ur. 27 czerwca 1964 w Elblągu) – ostatni sprawiedliwy, przyszły prezydent Ekwadoru, dziennikarz, publicysta, naczelny kowboj RP, obieżyświat i włóczykij, awanturnik, odkrywca, misjonarz, krzewiciel cywilizacji, Meksykanin, ludowy filozof, wyrocznia prawdy, moherowy beret, wieszcz narodowy, bożyszcze tłumów, językoznawca, mistyk, jasnowidz, dalekowidz, ciemnogrodzianin, satyryk, fotograf, pijacz Yerba mate, cieśla i stolarz, antropolog, poliglota, historyk, geograf, kartograf, znawca świata, kosmopolita, konserwatysta i katolik, patriota, przywódca rebelii, charyzmatyk, hobbit i Bóg wie kto jeszcze. Był wszędzie i widział wszystko, poza Sentinelem Północnym i sklepem obuwniczym. Autorytet wśród dojrzałych ludzi.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Urodził się w biednej, chłopskiej rodzinie, jednak dzięki sprytowi, pracy, wytrwałości i tym podobnym doszedł do szczytów kariery i osiągnął wszystko. Jego dzieciństwo owiane jest woalem tajemnicy. Wiadomo, że był cieślą, jak Jezus Chrystus, co potwierdza jego mesjanistyczną rolę w dziejach Polski. Ciężko pracował i świetnie uczył się w szkole, pomagał słabszym kolegom, orał pole i grywał w pasjansa. Skończył 5 szkół, w tym jedną w Stanach i się zna.

Wiara[edytuj • edytuj kod]

Fragment „Boso przez świat”

Wojciech Cejrowski to przykład prawdziwego katolika w polskim wydaniu. Tępi rozwody, ale jedyny wyjątek od reguły stanowi unieważnienie ślubu WC z Beatą Pawlikowską. Domaga się przestrzegania przykazania Nie zabijaj, ale krytykuje szczepionki, które skutecznie chronią większość dzieci przed śmiertelnymi chorobami. Gardzi komunistami, ale popiera Prawo i Sprawiedliwość i posła Stanisława Piotrowicza, który był w PZPR. Przykazanie miłości z Ewangelii chowa, gdy trzeba porozmawiać o kryzysie imigracyjnym w Europie. Podobnie jak wielu innych „katolików” chroni dzieci przed Pokemonami.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Nienawidzi Agnieszek – najpierw podpadł Agnieszce Frykowskiej, a 13 lat później Gozdyrze.
  • Zna hiszpański, ale w Ameryce Południowej zwraca się do wszystkich po polsku.
  • Raz wykazał się szacunkiem w stosunku do osoby wyznającej inną wiarę niż katolicyzm! W jednym z odcinków pochwalił Mormona!
  • W latach 90. poparł raz Gazetę Wyborczą w programie WC Kwadrans!
  • Prywatnie bardzo lubi chodzić w butach z CCC.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty: