Nintendo 3DS
Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
3DS – konsola tych od Mario, następca Deesa i poprzednik Pstryczka. Posiada aparat, robiący zdjęcia w zawrotnej jakości 144p i dwa ekrany połączone za pomocą niezwykle mocnych zawiasów, dla wyłamania których wystarczy otworzyć i zamknąć konsolkę. Jak sama nazwa wskazuje, 3DS umożliwia granie w 3D. Legendy głoszą, że ktoś korzystał z tej funkcji częściej, niż tylko raz, przy pierwszym uruchomiemiu konsolki.
Gry[edytuj • edytuj kod]
Mimo, że wydaje się to niewiarygodne, na 3DSa wydane zostały gry. Co ciekawe w Polsce ich cena dwukrotnie przewyższa cenę samej konsolki, zmuszając biednych graczy do nabycia ich innymi metodami.
- New Super Mario Bros. 2 – gra z nieco przydługim tytułem, opowiadająca o nowych przygodach grubego, włoskiego hydraulika, który jak zwykle popiela po mapie kradnąc wszystkie kosztowności, ćpając grzybki i rozdeptując żółwie.
- Pokémon – całe dwie nowe generacje symulatora Michaela Vicka, które od poprzedniczek, poza nazwą i dodaniem całej masy nowych stworków różnią się też grafiką 3D oraz możliwością zabawy z Pokami za pomocą ekranu dotykowego.
- Animal Crossing – seria horrorów psychologicznych. Gracz zostaje obrany na stanowisko burmistrza w mieście, w którym mafia złożona z antropomorficznych zwierząt chce go pogrzebać żywcem.
- The Legend od Zelda – gra opowiada o chłopcu o imieniu
ZeldaLink, który musi uratować księżniczkę, jednak zamiast tego woli wykonywać sidequesty. - Mario Kart – Czerwony i Zielony Mario ścigają się. Podobno są tam także jakieś inne postacie, ale i tak nikt nimi nie gra.
Wersje konsoli[edytuj • edytuj kod]
- 3DS – pierwszy model. O jego jakości najlepiej świadczy fakt, że Nintendo rozdawało gry za darmo tym, co kupili go na premierę.
- 3DS XL – powiększony 3DS z większymi ekranami, dzięki czemu nie trzeba grać z lupą.
- New 3DS – 3DS z gumką i wymiennymi klapkami. Okazał się być klapą.
- New 3DS XL – to samo co wyżej, tylko większe i droższe.
- 2DS – 3DS bez 3D. Nie da się go złożyć, co mocno utrudnia przenoszenie go w kieszeni, dając w zamian dodatkową funkcję klina do drzwi.
- 2DS XL – to samo, co poprzednio, tylko z klapką. Co ciekawe droższy od zwykłego 3DSa, prawdopodobnie twórcy zaoszczędzili na niedodawaniu 3D, a za te pieniądze zrobili droższą konsolkę.
Zastosowanie[edytuj • edytuj kod]
- granie w gry[1];
- oglądanie porno;
- robienie zdjęć;
- słuchanie muzyki;
- przeglądanie Nonsensopedii;
- tworzenie Mii z głupimi ryjami;
- wyłamywanie zawiasów;
- gryzienie C-Sticka;
- oglądanie YouTube w 144p;
- wyrywanie guziczków.
Zobacz też[edytuj • edytuj kod]
Przypisy
- ↑ obecnie niemożliwe z uwagi na brak dostępnych tytułów