Żałoba narodowa: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
M (nowe i dr. popr.)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Black_ribbon.png|thumb|right|200px|:(]]
'''Żałoba narodowa''' – kolejny sposób podniesienia poparcia dla [[polityk]]ów i oglądalności mediów żerujący na ludzkim nieszczęściu, od czterech lat ulubiona zabawka prezydenta Lecha K. Dla optymalnego wyniku żałoba powinna być wprowadzana trzy razu do roku. Stan, kiedy loga telewizji są na czarno, ale i tak sytuacje rodzin ofiar wszyscy mają w głębokim poważaniu, jest świetnym tematem na programy dyskusyjne lecące zaraz po serii [[kabaret]]ów.
'''Żałoba narodowa''' – kolejny sposób podniesienia poparcia dla [[polityk|<font color=#222222>polityków</font>]] i oglądalności mediów żerujący na ludzkim nieszczęściu.


== Powody do wprowadzenia ==
{{stubpoli}}
Za [[Polska Rzeczpospolita Ludowa|<font color=#222222>PRL-u</font>]] i wcześniej jedynym sensownym powodem wprowadzenia żałoby była [[śmierć|<font color=#222222>śmierć</font>]] kogoś ważnego, ewentualnie upadek jakiegoś powstania. Od 1997 roku doszły do tego powodzie tysiąclecia, od 2001 – zamachy, a od 2005 – także [[tsunami|<font color=#222222>tsunami</font>]]. Kolejne władze uznają za dobre powody także katastrofy górnicze, pożary i wypadki samochodowe, a obiecuje jeszcze więcej. Punktem honoru dzisiejszej władzy w Polsce jest co najmniej jedna żałoba rocznie. Natomiast w innych krajach jedna żałoba na 5 lat jest uważana za częstotliwość przesadną, a powody to jedynie zmarli sławni ludzie. Kolejny dowód na to, że [[Polska|<font color=#222222>Polska</font>]] jest 20 lat przed resztą świata.
{{stubmedia}}

== Zainteresowanie Polaków ==
Żałoba narodowa to stan, gdy loga wszelkich polskich [[stacja telewizyjna|<font color=#222222>stacji telewizyjnych</font>]] i informacyjnych stron internetowych są czarno-białe, a kanały informacyjne w koło Macieju gadają o tym samym – tragedii. Odwoływane są zawody sportowe, nawet, jeśli są międzynarodowe. A co na to przeciętny Polak? Ma to gdzieś, wie przecież, że tyle osób, co w <tu wstaw aktualny powód żałoby>, ginie dziennie na drogach. Szkoda tylko, że polska władza nie należy do tej przeciętnej...

[[Kategoria:Polityka]]

Wersja z 21:40, 20 wrz 2009

:(

Żałoba narodowa – kolejny sposób podniesienia poparcia dla polityków i oglądalności mediów żerujący na ludzkim nieszczęściu.

Powody do wprowadzenia

Za PRL-u i wcześniej jedynym sensownym powodem wprowadzenia żałoby była śmierć kogoś ważnego, ewentualnie upadek jakiegoś powstania. Od 1997 roku doszły do tego powodzie tysiąclecia, od 2001 – zamachy, a od 2005 – także tsunami. Kolejne władze uznają za dobre powody także katastrofy górnicze, pożary i wypadki samochodowe, a obiecuje jeszcze więcej. Punktem honoru dzisiejszej władzy w Polsce jest co najmniej jedna żałoba rocznie. Natomiast w innych krajach jedna żałoba na 5 lat jest uważana za częstotliwość przesadną, a powody to jedynie zmarli sławni ludzie. Kolejny dowód na to, że Polska jest 20 lat przed resztą świata.

Zainteresowanie Polaków

Żałoba narodowa to stan, gdy loga wszelkich polskich stacji telewizyjnych i informacyjnych stron internetowych są czarno-białe, a kanały informacyjne w koło Macieju gadają o tym samym – tragedii. Odwoływane są zawody sportowe, nawet, jeśli są międzynarodowe. A co na to przeciętny Polak? Ma to gdzieś, wie przecież, że tyle osób, co w <tu wstaw aktualny powód żałoby>, ginie dziennie na drogach. Szkoda tylko, że polska władza nie należy do tej przeciętnej...