Zarost

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 18:16, 10 mar 2008 autorstwa Sir Damiinho (dyskusja • edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Amoniak. Autor wycofanej wersji to 89.76.215.176.)

Zarost - pierwotny łącznik pomiędzy kolejnymi pokoleniami męskich (i nie tylko) przodków i członków klanów, rodzin, ugrupowań politycznych, subkultur. Zarost wyrasta na całym ciele prawdziwego mężczyzny (i nie tylko), w wyniku prawidłowego działania testosteronu - męskiego hormonu prawdziwego mężczyzny (lub kobiety). Zarost występuje najczęściej w największym zagęszczeniu na twarzy: pod nosem w formie wąsów, na szyi w formie naszyjnika, na brodzie w formie brodzika. Prawdziwy mężczyzna powinien posiadać zarost także na pozostałych częściach ciała, choć w mniejszym zagęszczeniu. Obiekt marzeń kindersubkultur młodzieżowych i nienawiści czterdziestolatków spieszących się do pracy.

Miłośnicy

Ze względów ideologicznych zarost był/jest wyjątkowo ważny dla:

  1. świadectwem wielu nocy spędzonych przy komputerze;
  2. spiżarnią do przechowywania okruszków, które można przegryzać zamiast regularnego posiłku;
  3. przedmiotem relaksującego podrapywania w wolnych chwilach (zwłaszcza niemyty);
  • kobiet przychodzących na kamienowanko w czasach przedchrześcijańskich, zarost w formie sztucznych bród był sprzedawany na stoiskach m.in. z prażonymi noskami bobra;
  • metali, którzy wliczali długość brody do długości włosów na głowie;
  • meneli zamieszkujących dworce i studzienki kanalizacyjne (menel bez brody jest menelem niedbającym o image i przez to podejrzanym);
  • baby z brodą, postaci z galerii osobliwości z cyrków na przełomie XIX i XX wieku.

Zarost w organicznie zmienionej formie występuje też w okolicach zbiorników wodnych (zarośnięte jeziora, zarośnięte stawy), i w innych narzeczach słowiańskich (křivo zarost a začalo to hnisat).