Ędward Ącki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Możemy budować koalicję tylko z takimi ludźmi…

Donald Tusk o Ędwardzie

Kocham Ędwarda, dopiero teraz to sobie uświadomiłam...

Ęwelina Flinta o Ędwardzie

Kto to jest Ędward Ącki? Nie znam tego pana

Janusz Korwin-Mikke o Ędwardzie

Tede, kup se kredę, wsadź se ją w dupę i odwiedź logopedę!

Ędward o Tede
Przystojny mąż stanu, marzenie każdej Polki i niektórych Polaków

Ędward Ącki – polityk, przywódca partii ĘĄ, król hip-hopu, jedyny słuszny kandydat na premiera/prezydenta następnej kadencji. Czasem mylony z Szymonem Majewskim, niepoważnym prowadzącym ośmioligowych programów kabaretowych. Człowiek o nieposzlakowanej opinii, szczery do bólu, błyskotliwy, przystojny.

Wykazuje ogromne zainteresowanie skarpetkami (a także promuje zdrowy tryb życia, nosząc sandały), pięknymi kobietami, własnym oddechem, oraz szczęściem swoich rodaków. Posiadacz połysku na zębach a'la lens flare, tzw. złotych tarasów.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Ędward Ącki już od małego miał zdolności polityczne. W domu gdy mama wychodziła, zbierał wszystkie miśki (nawet chodził do sąsiadów aby było ich więcej), ustawiał je na regałach, potem brał swojego psa i stawiał na krześle. Pies szczekał, co było znakiem, iż wygłasza swoją mowę – tak Ędwardzik organizował tak zwane „obrady sejmowe”. Codziennie przekonuje ludzi, aby po kadencji Komorowskiego wybrali go na prezydenta, dał słowo, że będzie jak najlepiej zarządzał państwem (zrobi taką popelinę, że aż Putinowi ze śmiechu nie będzie się chciało nam gazu odciąć), ale i tak naród wierzy, że będzie dobrze.

Ostatnio też zaczął występować jako muzyk. Stworzył trzy hip-hopowe teledyski, w których potwierdza, że plotki o nadopiekuńczej mamusi są prawdziwe. W jednym z nich pokazane jest w jaki sposób mielić mięso, przez co ma wzrosnąć liczba przyszłych kucharzy. W nich pojawia się także ciotka Ąckiego i opowiada o tym, jak to młody Ędzio wsadził łapę do kontaktu. W swej twórczości artystycznej opisuje swe emocje. Niektórzy mogliby pomyśleć, że jest on emo, ale nie. Jest on królem hip hopu. Zakochał się w brzyduli miłością nieszczęśliwą. Niestety!

Strój[edytuj • edytuj kod]

Jak wszystkim wiadomo Ędward ma bardzo stylowy ubiór. Nie powstydziłby się go nawet Tomasz Jacyków. Ubiera się wyłącznie w wysokiej jakości różowy garnitur oraz jakże modne i funkcjonalne skarpety typu frotte. Jeśli chodzi o obuwie, idealne są sandały, ale takie, żeby połowa długości palców wystawała przed początek buta.

Ędward Ącki Games[edytuj • edytuj kod]

Ędward pod koniec 2009 roku postanowił wyjechać do Stanów i założyć firmę robiącą gry. Początkowo miała nazywać się ona ĘĄ Games, ale z powodu trudności z wymową głosek Ę i Ą przez Amerykanów została ona przemianowana na EA Games. Jego matka pomogła mu stworzyć pierwszą grę (która nie wiedzieć czemu wyszła na rynek w 1989 roku), która pozwalała na tworzenie miasta tak, by w końcu patrzeć jak ono się rozpada. Dzięki temu Ędward zdobył fortunę i za zakupioną forsę spytał się Nonsensopedystów o następny pomysł do gry. Do dziś nikt nie wie, jaka gra pochodzi od wspomnianych pomysłów. Po jakimś czasie Ędward powrócił do Polski i polityki, a firmę powierzył firmie Maxis. Tamci stworzyli dodatkowo EA Sports.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: