Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Łysienie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Niektórym trudno się pogodzić z utratą włosów

Łysienie – proces zaczynający się niewinnie od utraty kilku włosów, postępujący dość szybko. W miarę postępu tegoż procesu włosy znajdowane są wszędzie. Najczęściej w kanapkach, zupach, herbatach. W końcowej fazie włosy znajdowane są wszędzie z wyjątkiem głowy. Włosy zazwyczaj wypadają w kierunku dolnym, rzadziej na boki, czy ku górze. Proces ten jest jednostronny, oznacza to, iż raz utracone włosy nie pojawią się na głowie łysego. Nie można go też zatrzymać.

Przyczyny łysienia[edytuj • edytuj kod]

Łysienie może być oznaką choroby, kiedy włosy wypadają wskutek zaburzeń w organizmie, niewystarczających ilości witamin i mikroelementów.

Często jest także oznaką starości. W kwestii tej, z jednymi natura obchodzi się łagodniej i pozwala im po prostu osiwieć. Z innymi obchodzi się nadwyraz brutalnie pozbawiając ich zarówno wzroku, jak i włosów, doprowadzając do połykania kłaczków wraz z pierniczkami.

Zdarza się, iż łysienie to także objaw bezsilności. Znane są przypadki wyrywania włosów z głowy, aż do całkowitej ich utraty, z powodu chęci wyładowania stresów. Zachowanie takie wykazują często osoby obdarzone siłą fizyczną, pozbawione siły umysłowej.

Łysienie częściej dotyka osoby płci męskiej. Jest to jedna ze sprawiedliwości natury, która rekompensuje im w ten sposób brak menstruacji.

Zapobieganie łysieniu[edytuj • edytuj kod]

Dla innych nie to jest największym problemem

Znane są środki zapobiegające utracie włosów, lecz prowadzą one tylko do utraty pieniędzy. Należy pogodzić się ze swoim nowym odbiciem w lustrze i codziennie pielęgnować skórę głowy, by nie osadzał się na niej kurz, pyłki i opady atmosferyczne.

Jedynym skutecznym lekarstwem na łysienie, jest zakup peruki, która nie usuwa jednak jego skutków, lecz je maskuje. W przypadku noszenia peruki, należy wystrzegać się silnych podmuchów wiatru. Mogą one sprawić, iż odfrunie ona wraz z nim i posłuży jako gniazdo dla ptaków.

Zalety łysienia[edytuj • edytuj kod]

Łysienie, jak każdy zachodzący proces posiada swoje zalety. Należą do nich:

  • Brak konieczności posiadania grzebienia,
  • Brak występowania łupieżu,
  • Brak konieczności mycia głowy, co oszczędza wiele czasu oraz pozawala zaoszczędzić na szamponie,
  • Brak siwych włosów,
  • Brak konieczności odwiedzania fryzjera,
  • Brak oparzeń słonecznych na nosie – cała uwaga słońca skupia się na czubku głowy,
  • Można przynosić innym szczęście – wystarczy chodzić w okularach zaraz za kominiarzem.