Wpadnij na naszego Discorda pogadać z innymi ludźmi tworzącymi Nonsensopedię!

Agent Smith

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wersja Smitha dostosowana do polskich realiów

Agent Smith (czytaj Ejdżent Syf, ang. Agent Kowalski) – jeden z agentów chroniących Matrixa przed Tobą, mną lub innymi szaleńcami.

Historia kariery[edytuj • edytuj kod]

Agent Smith wykonuje superważną misję w służbie zła

Początkowo agent Smith był królem elfów (znany jako Elrond) w Rivendell. Niedługo po premierze Windowsa 95 został programem komputerowym, który niańczył dzieci. Jak to często w informatyce bywa, program został zainfekowany i Smith stał się bezwzględnym i zepsutym co do bajta agentem, którego jednym celem stało się dręczenie bezdomnych oraz rozmnażanie poprzez włożenie ręki w ludzki tułów. Stał się genialnym hackerem, który wykorzystuje bugi i błędy w niedoskonałym kodzie źródłowym świata. Dzięki temu potrafi uchylić się przed kulami zanim wylecą one z lufy broni oraz biegać po zaspach nie zostawiając śladów w śniegu. Jak go zdenerwujesz, to zapewne nie ujdziesz z życiem. Jest uwielbiany przez maszyny, mikrofalówki, lodówki, sokowirówki, a nawet Mikser Powela.

W filmach Wachowskich został przedstawiony jako cienias, do którego zwykły człowiek (Neo) potrafi wskoczyć i go sformatować. Oczywiście to fikcja, agenta Smitha nie da się tak łatwo skasować jak artykułu na Nonsensopedii, ponieważ należy on do organizacji Onych. Dzień dobry panom… Co? Eee, ja nic nie pisałem, nic nie wiem o żadnych onych… gdzie mnie zabieracie? AAAAAAAA![1]

Przypisy

  1. Ty też nic nie widziałeś!