Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

Agent Smith

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Uwaga!
Warning / Achtung / Attention / Attenzione / Advertencia / Pozor / Atenção / Внимание / Увага / Προσοχή / Figyelem / Advarsel / Įspėjimas / Waarschuwing / გაფრთხილება / Զգուշացում / 危ない / 警告 / 注目 / 경고 / אזהרה / चेतावनी / คำเตือน / تحذير !
W dalszej części artykułu znajdują się tajne informacje.
Kontynuowanie czytania może poskutkować odwiedzinami smutnych panów w garniturach.
Miej się na baczności, jeszcze nie jest za późno i zawsze możesz pominąć tę sekcję.
Wielki Brat Patrzy

Agent Smith (czytaj Ejdżent Syf, ang. Agent Kowalski) – jeden z agentów chroniących Matrixa przed Tobą, mną lub innymi szaleńcami.

Historia kariery[edytuj • edytuj kod]

Początkowo agent Smith był królem elfów (znany jako Elrond) w Rivendell. Niedługo po premierze Windowsa 95 został programem komputerowym, który niańczył dzieci. Jak to często w informatyce bywa, program został zainfekowany i Smith stał się bezwzględnym i zepsutym co do bajta agentem, którego jednym celem stało się dręczenie bezdomnych oraz rozmnażanie poprzez włożenie ręki w ludzki tułów. Stał się genialnym hackerem, który wykorzystuje bugi i błędy w niedoskonałym kodzie źródłowym świata. Dzięki temu potrafi uchylić się przed kulami zanim wylecą one z lufy broni oraz biegać po zaspach nie zostawiając śladów w śniegu. Jak go zdenerwujesz, to zapewne nie ujdziesz z życiem. Jest uwielbiany przez maszyny, mikrofalówki, lodówki, sokowirówki, a nawet Mikser Powela.

W filmach Wachowskich został przedstawiony jako cienias, do którego zwykły człowiek (Neo) potrafi wskoczyć i go sformatować. Oczywiście to fikcja, agenta Smitha nie da się tak łatwo skasować jak artykułu na Nonsensopedii, ponieważ należy on do organizacji Onych. Dzień dobry panom… Co? Eee, ja nic nie pisałem, nic nie wiem o żadnych onych… gdzie mnie zabieracie? AAAAAAAA![1]

Galeria[edytuj • edytuj kod]

Spokojnie!
Smutni panowie w garniturach nie przyjdą, jeśli nie przeczytasz informacji wyżej.
Te niżej możesz czytać.
Wielki brat przebacza

Przypisy

  1. Ty też nic nie widziałeś!