Architekt (Matrix)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Architekt – uosobienie Boga w jego mechaniczno-techniczno-elektroniczno-informatycznej postaci, konstruktor Matrixa, potężny komputer generujący wszystko co istnieje, maszyna cyfrowa] posiadająca nieskończoną ilość pamięci RAM i 371 eksabajtów HDD. Wachowscy przedstawiają go jako sympatycznego siwobrodego dziadka w białym garniturze z poliestru, siedzącego na taborecie w swojej zakurzonej kanciapie, co pokazuje go w ludzkim świetle, a nie jako zimną i bezduszną maszynę.

Architekt jest komputerem idealnym, czyli takim, który się nie zawiesza. Nigdy. Gdyby się zawiesił, cała rzeczywistość wygenerowana z jego układów scalonych przestałaby funkcjonować i czas stanął by w miejscu. Lecz to nigdy nie nastąpi, bo w czasach kiedy tworzyła się pamięć i struktura Architekta nie żył Bill Gates i w jego bazie danych nie ma zainstalowanego Windowsa, tym samym nie działa wieszalność. Architektowi zdarza się jednak popełniać błędy, u człowieka objawiają się one w postaci deja vu i/lub czarnego kota.

Nikt nie zna dnia ani godziny kiedy karta graficzna przepali się w Architekcie, ostatniego przeglądu dokonano około 6 miliardów lat temu, a od tamtego czasu zdarzyło się mu nie raz źle wyświetlić obraz rzeczywistości, często ze śniegiem.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Television.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny kinematografii. Jeśli nie używasz słowa „kamerować” – rozbuduj go.