FotoŁowca 2022
Zalegają ci w galerii telefonu zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

Biathlon

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wujek Joe zawsze wygrywał w biathlonie. Zawsze

Biathlon – zawody sportowe w bieganiu i strzelaniu na śniegu, najczęściej w zimie. Sportowcy robią kilka kółek dookoła stadionu położonego w lesie. Zwykle w połowie kółka zatrzymują się na strzelnicy i oddają 5 strzałów do tarcz, które zawsze w magiczny sposób zmieniają się z tych do których strzela się leżąc, na te, do których strzela się stojąc.

2 na 5. Słaby wynik, znaczy

Historia[edytuj • edytuj kod]

Pierwsze zawody biathlonowe rozgrywano w Skandynawii, gdzie niezwykle nieostrożni Norwegowie ślizgali się na szczapach i gdy podjechali blisko mamuta, rzucali oszczepem. Po oddaniu rzutu okrążali zwierzę i rzucali znowu. Wielu jednak nie trafiło i zdegustowany tym faktem mamut zwykle nadziewał ich na ciosy. Tacy zwykle nie docierali do mety.

XX wiek[edytuj • edytuj kod]

Norweski biathlonista, obecnie po ukończeniu kariery.

Wraz z wyginięciem mamutów, Norwedzy postanowili, na przekór wszystkiemu, kontynuować zabawę w Europie Właściwej. Tam spotkali się z techniką, w tym z bronią palną (tak, na proch). Ku zdumieniu możnych zabawa spodobała się ludziom i od tej pory zaczęto co roku biegać dookoła niewolnika i strzelać do niego z broni krótkiej.

Wkrótce jednak i niewolnicy wyginęli, tak też zachwyceni biathlonem ludzie postanowili strzelać do czegoś, co nie może wyginąć. Tak powstały strzelnice.

Ogólne zasady[edytuj • edytuj kod]

Setka ludzi startuje, jeden po drugim albo wszyscy na raz, ze szczytu, tak, aby można się było rozpędzić. Pechowcy zostają stratowani na samym początku, reszta bawi się dalej. W biegu na 10km, zawodnicy po 2,5km docierają na strzelnice. Tam albo padają na brzuch i strzelają, albo jadą dalej i rzucają granatem odłamkowym. 5 na 5 trafionych, można jechać dalej. Wygrywa ten kto pierwszy będzie na mecie (jakie to banalne). Pozostali zajmują kolejne miejsca w tabeli (prawda?).

Transmisje telewizyjne[edytuj • edytuj kod]

Jako, że zawody rozgrywane są cholernie daleko, Eurosport postanowił wrzucić do ramówki transmisję z zawodów. Za polski komentarz odpowiadają jedyni w swoim rodzaju Krzysztof Wyrzykowski i Tomasz Jaroński.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Śmiertelność w biathlonie sięga około 20%. Wynika to z faktu, że wszyscy biathloniści lubią strzelać, a strzelanie do tarczy jest nudne, ruchomy cel zaś to niezła frajda.
  • Gwiazdą biathlonu jest Ole Einar Bjoerndalen. Jedyny sposób żeby go pokonać to celnie strzelać. Do niego.
  • Właśnie w tym sporcie zapeszanie ma największy wpływ na strzelanie.