FotoŁowca 2021
Zostały już tylko 2 dni do końca FotoŁowcy 2021! To ostatnia szansa by wrzucić zabawne zdjęcie i zdobyć tytuł FotoŁowcy 2021!

BMX

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

BMX – dziedzina sportu w której wykonuje się tricki na małych rowerkach zwanych potocznie „be-em-iksami”. BMX oznacza z angielskiego Bicycle moto cross. Cały szał na be-em-iksy zapoczątkowały dzieci z Ameryki w latach '70. Chciały być one „cool”, więc udawały motocrossy (oczywiście bez dźwięków się nie obyło). W przeciwieństwie do ludzi cechuje je pancerna budowa, dlatego z nieudanej ewolucji rower zawsze wychodzi cało, a człowiek już niekoniecznie. Każdy, kto zrobi pierwszy trik (siedzenie na siodełku) jest podniecony tą niesamowitą ewolucją.

Rodzaje[edytuj • edytuj kod]

  • Street – skacze się głównie po ławkach, schodach i poręczach, demolując przy tym jak najbardziej krajobraz infrastruktury miejskiej i wkurzając mohery.
  • Dirt – polega na zaliczaniu jak najefektowniejszych gleb, najczęściej na łonie matki przyrody.
  • Flat – triki wykonuje się na płaskiej powierzchni, najczęściej zaliczając przy tym efektowną glebę i stając się pośmiewiskiem kolegów „po fachu”.
  • Racing – wyścigi beemiks'ów najbardziej popularne w kraju za oceanem. Od igrzysk w Pekinie najgłupsza dyscyplina olimpijska.
  • Park – jazda w tzw. „skate parku”, polegająca na skakaniu na rampach, boxach, bankach, rurkach, murkach i częstym słuchaniu płyt chodnikowych.
  • Beton – jadąc musisz zaliczyć jak najlepszą glebę (wyrąbać się na ryj) na betonie aby zetrzeć sobie twarz/kolana lub zgubić gdzieś genitalia po drodze.


Crystal Project Atlantik.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny sportu. Jeśli dostałeś się do kadry olimpijskiej – rozbuduj go.