Cierpienie
Cierpienie nic nie wyzwala. To my się z niego wyzwalamy
- Maria Dąbrowska stosując radziecką inwersję
Cierpienie – odczucie pojawiające się gdy w lodówce zabraknie piwa, ewentualnie ukochanej kaszanki.
Etymologia[edytuj • edytuj kod]
Pierwotnie Cierńpienie. Słowo to powstało wyniku obserwacji i wnikliwej analizy zachowania osobnika, któremu się wbił cierń w dupę. Jego głośne pianie (krzyk przypominający odgłos koguta) plus cierń w dupie zostały skojarzone w jedno nowe słowo. Niektórzy lingwiści do dziś toczą o to zażarte spory, gdyż twierdzą, że chodziło o toczenie piany z pyska, a nie głośny krzyk. Kilku lingwistów w wyniku tego sporu zginęło już w okropnych męczarniach i cierpieniu, które zadali im konkurencyjni lingwiści w celu udowodnienia, że będą toczyć pianę i piać jednocześnie.
Zapobieganie i leczenie[edytuj • edytuj kod]
Cierpienie jest zjawiskiem powszechnym i bardzo nieprzyjemnym, mogącym wywołać groźne zamieszki społeczne. Dlatego wiele filozofów stara się definitywnie usunąć cierpienie. Sposób opracowali m.in.:
- Politycy – uważają, iż przyczyną cierpienia są fatalne rządy konkurencyjnej partii. Usunięcie cierpienia jest proste. Wystarczy zagłosować na danego polityka. Piwo w każdej lodówce, Aby piło się lepiej – wszystkim – to najczęściej pojawiające się hasła wyborcze.
- Buddyści – według nich, przyczyną cierpienia jest pragnienie. Aby uwolnić się od cierpienia należy uwolnić się od pragnienia. Czyli nie trzeba zapełniać lodówki piwem tylko powinno się uwolnić od chcicy na piwo. Niektórym udaje się uzyskać ten wyższy stan świadomości dzięki tzw. wszywce. Jest to ścieżka wyłącznie dla wyczynowców.
- Chrześcijanie – jeśli cierpisz – ciesz się, w końcu sam Jezus cierpiał na krzyżu, gdy zamiast piwa dano mu do picia ocet. Powinieneś za nie dziękować, gdyż cierpienie jest Łaską Bożą. Zatem to Bóg ma prawny monopol na zadawanie cierpienia i nie lubi gdy go wyręczasz w zabieraniu bliźnim piwa.
- Hedoniści – najłatwiejszy i najszybszy sposób uwolnienia się od cierpienia. Mówi po prostu, że należy jak najprędzej zaspokoić dokuczającą nam potrzebę, czyli trzeba jak najszybciej spożyć piwo. Z konsumpcji należy czerpać jak największą radość.
Jest jeszcze wiele różnych metod uwalniania się od cierpienia. Niektóre mówią, że uwolnienie od cierpienia może nastąpić wyłącznie poprzez cierpienie. Im bardziej cierpisz, tym skuteczniej uwalniasz się od cierpienia. Jeśli zatem zauważysz, że w lodówce brakuje piwa – powinieneś przytrzasnąć sobie głowę drzwiami od lodówki. Dzięki temu odwrócisz uwagę umysłu od braku piwa.